Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

EN KISA ZAMANDA DEVİR İŞLEMİNE BAŞLANACAK..!

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Zonguldak’taki konuşmasında, TTK’nın özelleştirilmeyeceğini,  Redevans işletmecilerinin fiyat farkı düzenlemesinin yapılacağını, Karadeniz sahil yolu ve Filyos Liman Projesi’nin kısa sürede hayata..

EN KISA ZAMANDA DEVİR İŞLEMİNE BAŞLANACAK..!

37847359_620x410

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Zonguldak’taki konuşmasında, TTK’nın özelleştirilmeyeceğini,  Redevans işletmecilerinin fiyat farkı düzenlemesinin yapılacağını, Karadeniz sahil yolu ve Filyos Liman Projesi’nin kısa sürede hayata geçeceğini vurguladığını hatırlatarak, “Bütün bunları görmezden gelmek Zonguldak’a ihanettir” dedi.   

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Zonguldak’a yakışır şekilde coşkulu ve kalabalık şekilde karşılandığını belirterek, “Başta haftalardır hazırlıklarını sürdüren Ak Parti il-ilçe teşkilatlarımız olmak üzere mitingimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Başbakanımız coşkulu şekilde karşılanıp mitingin sonuna kadar ilgiyle dinlenmiştir. Teşkilatım adına da Milletvekili adayları başta olmak üzere Milletvekili aday adayları ve ilçe başkanlarıma da katkılarından dolayı ayrıca teşekkürü bir borç bilirim” dedi. En yetkili kişi olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun TTK’yı özelleştirme planının olmadığını, olmayacağını söylediğini hatırlatan Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, buna rağmen muhalefetin olayları saptırıp demagoji yoluna gittiğini vurguladı. Başkan Tosun, “Daha düne kadar hükümetimizin TTK’yı gözden çıkartıp kapatacağı iddiaları üzerinden siyaset yapanlar şimdilerde işçi alınacağını söylemediğini belirterek aklı sıra vatandaşımızın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Hükümetimizi diğer partilerden ayıran en büyük özelliklerden biri halkımızın hassas olduğu konularda popülist yaklaşmamasıdır. Hatırlanacağı gibi kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan Başbakan olarak Zonguldak’a geldiğinde miting meydanında işçi alacağını söylememesine rağmen 2009 yılında 3 bin 200 işçi alınmıştı. O nedenledir ki Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun özelleştirilmeyeceğinin söylenmesi ve işçi açıklarının giderileceğinin söylenmesi önümüzdeki günlerde işçi alımının habercisidir. Bizler kurumun içinde bulunduğu durumu söyleyip işçi alınması gerektiğini de raporlarımızda beyan ederek konunun önemine dikkat çektik” dedi.     

“BAŞBAKANIMIZ MADENE İNECEK”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun en kısa sürede gelip madene ineceğini söylediğini belirten İl Başkanı Zeki Tosun, “Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olduktan sonra ilk toplantısını madencilik üzerine yaptığını kimse unutmasın. Hiçbir madencinin ücreti iki asgari ücretten daha az olmayacak şekilde düzenlemenin hükümetimiz zamanında yapıldığını da kimse unutmasın. Madencimizin emeklilik yaşını 43’e kimin çektiği, haftada iki gün tatili kimin getirdiği unutulmasın. Hükümetimiz daha önceki iktidarlar gibi meseleyi gördüğünde meselenin üstünü kapatmamış, meselenin üstüne üstüne yürümüş ve sorunu çözmüştür” dedi.  

“RÖDEVANS İŞLETMECİLERİNİN SORUNU ÇÖZÜLMÜŞTÜR”

Zonguldak’ta rödevanslı özel maden ocaklarında çalışan 4 bine yakın işçinin işini kaybetme riskiyle karşılaştığını bilen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun özel sektördeki işverenlerin sıkıntılarını çözdüklerini açıkladığını ifade eden Başkan Tosun, “Gelmeden önce Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldığını rödevans işletmecilerinin fiyat farkı düzenlemesinin yapıldığı belirtilmiştir. Böylelikle rödevans işletmecilerimiz daha fazla işçi alarak istihdama katkıda bulunacaklardır. İşsizlik sorunumuzu inşallah hafifletecek bu gelişmeler şehrimize büyük katkı verecektir” dedi.   

“TÜRKİYE’NİN ÜÇÜNCÜ BÜYÜK LİMANI ZONGULDAK’A”

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’nin üçüncü büyük limanını Zonguldak’a kurduklarını söylediğini hatırlatarak, “Karadeniz’den Akdeniz’e giden bütün yolların Zonguldak’ı merkez kılacağını söyleyen Başbakanımız Zonguldak’a özel ilgi gösterdiğini bir kez daha belirtmiştir. Filyos ile ilgili hukuki ne kadar engel varsa aşılacağını bir kez daha söylemiştir. Filyos’u öyle veya böyle Türkiye’nin üçüncü büyük limanı olarak hizmete açacağını bir kez daha söz verdi. Zonguldak’tan Batı Karadeniz koridorunu açmaya, Zonguldak’tan Sinop’a sahil yolu koridoru açılacağını yineleyerek belli aşamaya geldiğini söyledi. Yine mülkiyetle ilgili bütün sorunların çözüldüğünü, çözmeye de devam edileceğinin müjdesi verilmiştir. Yepyeni bir proje olarak Bakkent projesini dillendiren Başbakanımız Batı Karadeniz’i yeni bir gelişim havzası ilan edileceğinin de müjdesini yine mitingde verdi” dedi. Başkan Tosun, ayrıca Ereğli ilçesinin özellikle talep ettiği BEÜ’ne yer tahsisinin Başbakan Davutoğlu tarafından binlerce kişi önünde söz verildiğini hatırlatarak, “Ereğli’mize hayırlı olsun. Bizlerin de çok istediği ve taleplerimiz arasında bulunan hastane yerinin üniversitemize devri en kısa sürede gerçekleşecektir. Stadyum başta olmak üzere gençlik ve spor tesisi imkanlarını genişletileceğinin de sözünü aldık” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL