Genel Tüm Manşetler

EMNİYETTE SMS DÖNEMİ BAŞLIYOR

Emniyet Genel Müdürlüğünce Engelsiz Türkiye Projesi kapsamında hazırlanan 155 SMS servisi hizmetinin 1 Şubat’ta başlayacağı bildirildi. Karadeniz Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün genelgesi doğrultusunda 155 SMS servisinin 1 Şubat..

EMNİYETTE SMS DÖNEMİ BAŞLIYOR

emniyet sms

Emniyet Genel Müdürlüğünce Engelsiz Türkiye Projesi kapsamında hazırlanan 155 SMS servisi hizmetinin 1 Şubat’ta başlayacağı bildirildi.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün genelgesi doğrultusunda 155 SMS servisinin 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren servise gireceğini bildirdi.
 
Çay, yaptığı açıklamasında, acil çağrı hizmeti veren 155 Polis İmdat Acil Çağrı hattının 1 Şubat 2014 tarihi itibari ile yeni bir hizmete daha başlayacağı, özellikle konuşma özürlü vatandaşların cep telefonlarından 155 Polis İmdat Acil Çağrı numarasını kullanmak suretiyle 155 hattına daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmesi, acil durumlarda ihbar ve şikayette bulunabilmesi amacıyla 155 SMS (Kısa mesaj)servisinin hizmete gireceğini açıkladı.
 
Uygulamanın 1 Şubat 2014 tarihinden başlayacağını belirten Kaymakam Çay, “Vatandaşlarımızın ücretsiz olarak ihbar ve şikayetlerini bildirmek üzere aradığı 155 polis İmdat Acil Çağrı hattının yanında yine ücretsiz olarak kullanabileceği 155 SMS servisi hizmete girecektir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL