Genel Gündem Tüm Manşetler

EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINA ALINDI..!

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 4’üncü sınıf Emniyet Müdürü Kubilay G., sabah saatlerinde gözaltına alındı. Muhabere Elektronik Şubesi Müdürlüğü yaptığı sırada Plaka Tanıma Sistemi’ni (PTS) diğer şubelerin kullanmasını engellemekle suçlandıktan..

EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINA ALINDI..!

serikte-operasyon-30-gozalti

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 4’üncü sınıf Emniyet Müdürü Kubilay G., sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Muhabere Elektronik Şubesi Müdürlüğü yaptığı sırada Plaka Tanıma Sistemi’ni (PTS) diğer şubelerin kullanmasını engellemekle suçlandıktan sonra Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’ndeki görevinden açığa alınan 4’üncü sınıf Emniyet Müdürü Kubilay G., açtığı dava sonrasında Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi tarafından Haziran 2015 tarihinde görevine geri dönmüş, daha sonra Zonguldak’a atanmıştı. ‘Paralel yapı’ iddiası ile Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama emri çıkarılan 4’üncü sınıf Emniyet Müdürü Kubilay G. sabah saatlerinde gözaltına alındı. G., yapılan işlemlerin tamamlanmasının ardından Şanlıurfa’ya gönderildi. 

Emniyet Müdürü’nün Avukatı Burhan Temel Çınar ise durumla ilgili yaptığı açıklamasında “Müvekkilim soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Bize verilen bilgi bu yönde. Müvekkilimin yaptığı iş ve işlemlerin hukuka uygun olduğu mahkeme kararıyla sabittir. Yapılan bu yakalama ve gözaltı işlemi tamamen farklı algı oluşturmaya yöneliktir.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL