logo

Ekipman yapımını Kdz Ereğli’ye verdi…

Yıllar önce 10 bin kişinin çalıştığı Kdz. Ereğli Gemi Tersanelerinin umudu olan TPAO, ekipmanlarını ilçe tersanelerine yaptıracak.

AK Parti Kdz. Ereğli’de birzamanlar 7-8 bin kişinin çalıştığı tersanelerin iş yoğunluğu ve istihdam açısından eski hareketli günlerine dönmesi için girişimlerini sürdürüyor.

 

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) üst düzey yetkilileri, Kdz. Ereğli Tersaneler Bölgesi’nde incelemelerde bulunacak.

 

TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin ile görüşen AK Parti Kdz. Ereğli Heyeti ve bazı tersane sahipleri, Genel Müdür Melih Han Bilgin’in ilçeye geleceği bildirirken, TPAO’nun ihtiyacı olan ekipmanların, Kdz. Ereğli tersaneleride yapılarak ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma sahip olduğu belirtiliyor.

2-3 ay içinde ihtiyaçlarının Kdz. Ereğli’den karşılanabileceği, bu konuda gereken çalışmaların yapılacağı ve tersanecilerin buna hazırlıklı olmalarını isteyen TPAO Gemel Müdürü Melih Han Bilgin, önümüzdeki günlerde ilçeye gelerek tersaneleri yerinde görüp, inceleyecek.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx