Spor

DÜNYA 3.SÜ OLDU..!

Dünya Boks Birliği (AIBA) tarafından Tayvan’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Milli takımımızı temsil eden Zonguldaklı sporcu Selma Karakoyun, üçüncü olarak gururumuz oldu. Dünya üçüncüsü olan sporcu ile birlikte Milli takım Antrenörü..

DÜNYA 3.SÜ OLDU..!

49559_boks1

Dünya Boks Birliği (AIBA) tarafından Tayvan’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Milli takımımızı temsil eden Zonguldaklı sporcu Selma Karakoyun, üçüncü olarak gururumuz oldu. Dünya üçüncüsü olan sporcu ile birlikte Milli takım Antrenörü İshak Tiryaki, kendilerine destek veren Türk Telekom Zonguldak İl Müdürü Sami Kocar ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz’le başarısını paylaştı.

TAYVAN’DAN DÜNYA 3. OLARAK DÖNDÜ

Tayvan’ın Taipei şehrinde 19-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Milli takımımızı temsil eden Zonguldak Telekom Spor Kulübü sporcusu Selma Karakoyun, ülkemize üçüncü olarak bronz madalya ile dönmenin sevincini yaşıyor.

45 ülkeden 446 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada, 80 kg’da ringe çıkan Zonguldaklı sporcu, seri başı olan Alman rakibi Schone Michelle ile yaptığı üçüncülük maçını 3-0 kazanarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Zonguldaklı Milli Takım Antrenörü İshak Tiryaki ile birlikte kente dönen Dünya üçüncüsü sporcumuz, kendilerine destekte bulunan Türk Telekom Zonguldak İl Müdürü Sami Kocar ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz’le başarısını paylaştı.

Ülkemiz adına katıldıkları Şampiyonadan madalya çıkarmanın gururunu yaşadığını dile getiren Antrenör İshak Tiryaki, desteklerinden dolayı Kocar ve Akdeniz’e teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL