Spor

DOPİNG CEZASI AÇIKLANDI

Geçtiğimiz günlerde Kdz Ereğlispor Kız Futbol Takımı oyuncusu Evren Yılmaz’ın doping soruşturması geçirmesinin ardından yasaklı maddeyi hayati önem arz etmesi nedeni ile kullandığı, TF Dopingle Mücadele Kurulu’nca açıklanmış ve durum..

DOPİNG CEZASI AÇIKLANDI

DOPİNG KARARI AÇIKLANDI

Geçtiğimiz günlerde Kdz Ereğlispor Kız Futbol Takımı oyuncusu Evren Yılmaz’ın doping soruşturması geçirmesinin ardından yasaklı maddeyi hayati önem arz etmesi nedeni ile kullandığı, TF Dopingle Mücadele Kurulu’nca açıklanmış ve durum kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Açıklanan bu kararın ardından TFF Disiplin Kurulu’da çok geçmeden kararını verdi. TFF Futbol Disiplin Kurulu Oyuncu Evren Yılmaz kullandığı yasaklı maddeyi bugüne kadar Federasyona bildirmemiş olmasından dolayı 1 aylık hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı. Ancak kendisine 12.02.2014 tarihinde idari tedbir konmuş olması nedeni ile 1 aylık verilen cezasını çekmiş oldu. Diğer yandan Kdz Ereğlisporlu Yönetici Funda Akay hakkında ise Futbol Disiplin Kurulu takipsizlik kararı vererek yönetici hakkındaki idari tedbiri de kaldırdı. Aynı kurul Kdz Ereğlispor hakkında da takipsizlik kararı vererek dosyayı kapattı. 

doping ceza madeleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL