Genel Siyaset Tüm Manşetler

SAHİLDEN BAŞKA NEYİMİZ VAR

AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği’ne yaptığı ziyarette, belediye seçimlerini kazanmaları durumunda Ankara’da elinin çok daha güçlü olacağını ve bu güç ile daha çok hizmet..

SAHİLDEN BAŞKA NEYİMİZ VAR

4463647

AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği’ne yaptığı ziyarette, belediye seçimlerini kazanmaları durumunda Ankara’da elinin çok daha güçlü olacağını ve bu güç ile daha çok hizmet üretme şansı bulacağını belirtirken, hastanenin taşınmasının ardından kent merkezindeki mevcut alanın üniversite kampüsü yapılacağını müjdeledi.

 

MİLLETİN BAŞINA BELA OLMAMALI

Prof. Candan, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada  “Biz neden özellikle Ereğli Belediyesi’ni istiyoruz neden? Temeli iki noktası var bir tanesi artık 20 yıl oldu yeter demek lazım bir şeyi bazı yerinde tadında bırakmak ekşitmemek lazım. Bende Ercan Candan olarak buraya kazık çekmeye gelmedim, bende kısa bir süre sonra bende çekip gideceğimi, burada kalıp milletin başına bela olmaya niyetim yok” sözleriyle başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

 

HASTANE ALANI ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ OLACAK

“Derdimiz  Ereğli’nin önünü açmak. Ereğli’de şuan pek çok yerde dükkanlar kapanıyor.  Ne yapacağız? Biran evvel buraya 10-15 bin öğrenci getirmemiz gerekiyor.  Bana ne denildi? Öğrenci yok denildi, yüksek okul açtık.  ‘Biz yüksek okul değil fakülte istiyoruz’ denildi.  Arkasından fakülte de açtık ve ‘hadi bakalım yerini yapın’ dedik. ‘Yer bizden’ dedi ‘yap’ dedik ses çıkıyor mu hiç?  Fakülte yapılalı 1 yıl oldu. Fakülteye öğrencileri nasıl alacağız, yer vereceksiniz ki öğrenci alacağız, 10 bin öğrenci alacağız, 10 bin öğrenci demek bir demir çelik demektir Ereğli’de.  Bize gösterilen yer Gülüç’ü geçince benzin istasyonu var, tersanelerin karşısında arkasında taş ocağı var, orayı gösterdiler. Orayı nasıl gösteriyorsun belediyenin değil ki orası. Orası Orman’ın. Orman’dan alacaksa ben alırım zaten, o konuda kimseye ihtiyacım yok. Topu taca atmanın bir manası yok, bizim derdimiz sağa sola kıvırmak değil, bizim derdimiz bu kentte iş yapmak. Biran evvel iş yapmalıyız.  Bu kente paranın geleceği iş alanları yapılmalı en mantıklısı da üniversite kampüsü açmaktır. Bunu nasıl açacağız? Hastane  yeni hastaneye taşınıyor. Hastanelerin olduğu yeri üniversite kampüsü yapacağız. Orayı alırsak hemen 10-12 bin öğrenci alacağız. Hastaneyi nasıl alacağız? Hastane yerini almamın bir tek yolu var Ereğli Belediyesi’ni almalıyız. Başbakana gidip diyeceğim ki ‘ben halkıma söz verdim, bana belediyeyi verin ben de sizi üniversite kampüsü yapacağım, söz verdim bana burayı verin diyeceğim’ Böyle alırım.

 

ELİMDEN TUTUN

Ereğli’de 14 tane okul yaptırıyorum. Kepez’i yaptırdık Fen Lisesi bitmek üzere köprülü kavşak, üst geçitleri, ben tuttuğumu nasıl kopartıyorum niye biliyor musunuz hepinize tek tek teşekkür ediyorum siz bana yüzde 51 gibi bir oy verdiniz bende bunun hakkını Ankara’da söke söke alıyorum.  Ankara’nın çalışma sistemi budur.  Arkanda ne kadar oy var ona bakılır. Güçlü geldiyseniz Başbakana bir şey dediğiniz zaman ona göre size değer veriyor, siz beni yüzde 34-35 ile gönderseydiniz ben buraya çivi bile getiremezdi.  Doğrusunu söylemek gerekirse, Kdz.Ereğli kendi çocuğunun elinden tuttu yüzde 51 oy verdi. Askeriyeden Kemer (Kırmacı) yolundaki  11 dönüm yeri aldık. Spor lisesi, turizm otelcilik yapacağız. Tersaneler ağır ağır işler başladı. 1 Milyon Euro kredi çıkardık, işte sipariş  geldi, işler büyümeye başlıyor. Bunların hepsi  3 yılda yapıldı. Biz köprülü kavşağı ne kadar kısa sürede yapıldığını gördünüz, demek ki istenince oluyormuş demek.  Biz bir kez daha sizin kendi çocuğunuzun elinden tutmanızı istiyoruz. Tutarsanız da tutmazsanız da Allah razı olsun.

 

KENT CIVIL CIVIL OLUR

Ereğli’nin önünü açmak sizin elinizde, belediyeyi alırsak buraya 10 bin öğrenci gelir, kent cıvıl cıvıl olur. Bundan sonra da aynı tas aynı hamam diyorsanız takdir yine sizin. Bir şey söyleyemem ben. Benim boynum bükülür Ankara’da,  biz de ona göre iş yapılır bize de o kadar iş verilir.

Türkiye’nin bir çok yerine gidiyorsunuz bir çok şehrini görüyorsunuz kapısında Avrupa kenti yazmıyor ama pek çok kent daha derli toplu.

Ben Ercan Candan olarak bu Adliye Sarayı’na girmekten utanıyorum.  Devasa bir Adliye binası yapılıyor, Kaymakamlığı da Adliye’de yıkacağız. Bu alanı yeniden düzenleyeceğiz. Niye bunu istiyoruz çok geri kaldık, sadece tabelalarda Ereğli bir Avrupa kentidir yazıyor, içine girdiğinde Avrupa falan yok mezbelelik oldu ortalık. 

 

SAHİLDEN BAŞKA NEYİMİZ VAR?

Bir tek sahilimiz var. Bir tek sahil var başka bir şey var mı? Allah için söyleyin, sahilin haricinde ne var? Kaç senede oldu sahil 20 sene. Kozlu’ya bakın kaç senede oldu 2 senede. Bu kadar, fark bu. Ben yapılmadı demiyorum sevabı ile günahı bu arkadaş iyidir kötüdür bunlara girmek istemiyorum doğru da değil, 20 yıldır hizmet etmiş, tadında tuzunda bırakmak lazım.

Yeni bir defter açmak gerekir. Bunun için karşınıza geldik.

 

3 YILDIR TOPALIM

Hüseyin Uysal’ı biliyorsunuz yabancınız değil.  Bir çoğunuzun yakından tanıdığı bir insan. Dolayısı ile Hüseyin Uysal ile kol kola girdiğimiz zaman Ereğli’nin önünde 3-4 senesi var. Biz bu işi fazlasıyla hallaç pamuğu gibi kaldırır atarız.

3 Yıldır ben bu kentte topalım. Elimden geldiğinde yardım etmeye çalıştım ama yine de topalım. Bunu eğer Hüseyin Uysal’a da sahip çıkarsanız bana sahip çıktığınız gibi, biz de   Ereğli için  elimizden gelen her türlü gayreti gösteririz.”

 

MİLLETVEKİLİNE PLAKET

Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol da, dernek binasının tahsisini sağlanmasındaki emeğinden dolayı Milletvekili Candan’a bir teşekkür plaketi verirken, köylerle ilgili genel sorunları bir rapor halinde  sundu. Başol,  muhtarlarla iletişim konusunda bazı eksiklikler bulunduğunu ve bu konuda talepleri bulunduğunu belirtti ve daha sık görüşmek istediklerini, hizmetleri sadece basından öğrenmek istemediklerini ifade etti. 

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL