Sağlık

DİŞ HEKİMLERİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara  22 Kasım Diş Hekimleri Günü ile 18-24 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftasını kutladıklarını belirterek tüm Diş Hekimlerimizin yine çözüm bekleyen sorunları..

DİŞ HEKİMLERİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

saglik-sen-dis-hekimleri-cozum-bekliyor

Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara  22 Kasım Diş Hekimleri Günü ile 18-24 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftasını kutladıklarını belirterek tüm Diş Hekimlerimizin yine çözüm bekleyen sorunları ile karşılıyoruz dedi.
Kara yapmış olduğu yazılı açıklamada şöyle dedi. “ Zor şartlar altında, yoğun tempo ile çalışan, adaletsiz performans sistemi altında ezilen, işin niteliğinin önemsenmeyip niceliğinin önemsendiği bir sistemde sağlık hizmetleri sunmaya çalışan ve bu hizmeti sunarken kamudaki ilk birkaç yılından sonra meslek hastalıkları ile mücadele eden, uzmanlık diplomaları tescillendiği, uzman olarak kuraya girdikleri halde uzman kadrosu verilmeyen, sağlıkta dönüşümün en büyük devrimi olan ağız ve diş sağlığı hizmetinin mimarları Diş Hekimlerinin gününü kutluyoruz.

Yukarıda kısaca söz ettiğimiz sorunlarının yanında daha birçok sorunla karşı karşıya olan diş hekimleri bugünde önemsenmek ve sorunlarının çözülmesi için bir gayret beklemektedir. Türkiye de sağlık hizmetleri arasında belki de en sorunsuz olarak devam eden sürdürülebilirliğin sağlanmış ağız diş sağlığı hizmetlerini sunan hekimlerin bu kadar önemsenmemesi üzücüdür.

22-29 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olması münasebetiyle diş hekimleri ile birlikte, diş protez teknisyenleri, diş klinik yardımcıları, ağız ve diş sağlığı teknisyenleri, röntgen teknisyenleri diş hastanelerinde ve ADSM’ lerde devlet hastanelerinin ağız ve diş sağlığı kliniklerinde görev yapan tüm çalışanlarımızın da çözüme kavuşmasını istiyoruz.

Her platformda dile getirdiğimiz gibi, çalışma koşullarının ağırlığı ve artan iş yoğunluğunun getirdiği fiziki ve psikolojik yıpranma, personel istihdamını zorunlu hale getirmiş olmasına rağmen Diş hekimi, Diş Protez Teknikerliği teknisyenliği gibi ağız ve diş sağlığında hizmet veren kadrolarda yeterli istihdamın yapılmayarak çalışma standartlarının uygun olarak sağlanmaması; sorunları görmemek adına büyük bir düşüncesizliktir.

Sağlık-Sen olarak, çalışanlarımızın sorunlarının çözüme kavuşturulması ve çalışanların lehine olacak ilgili düzenlemelerin ivedilikle hayata geçirilmesi temennisiyle tüm Ağız ve Diş sağlığı çalışanlarının haftasını bir kez daha kutluyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL