Genel Magazin Tüm Manşetler

DİLLERE DESTAN SÜNNET DÜĞÜNÜ

Bir iş adamı, sünnet ettirdiği oğlu için şehir dışından mehteran ekibi ve semazen grubu getirtti. Yapılan eğlence, padişah düğünlerini aratmadı. EREĞLİ Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Yazıcıoğlu Şirkitler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi..

DİLLERE DESTAN SÜNNET DÜĞÜNÜ

26432-4707757831

Bir iş adamı, sünnet ettirdiği oğlu için şehir dışından mehteran ekibi ve semazen grubu getirtti. Yapılan eğlence, padişah düğünlerini aratmadı.

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Yazıcıoğlu Şirkitler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Yazıcıoğlu, bir süre önce sünnet olan oğlu Ataman Yazıcıoğlu için, görkemli bir sünnet düğünü hazırlattı.
Minik Ataman, kendisi için ilçeye getirtilen Kütahya TİMS Mehteran Takımı eşliğinde, at üzerinde şehir turu yaptı. Mehteran ekibi, saat 14:00’da Devrim Bulvarı üzerine geldiğinde mini bir konser verdi. Çevredeki bazı vatandaşlar, konseri cep telefonuna kaydetti.

GÜNDÜZ MEHTERAN AKŞAM SEMAH
İşadamı,oğlu için hazırladığı sünnet eğlencesi gün boyu sürdü. Akşam, konvoy eşliğinde Gülüç Beldesi’ndeki Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de devam eden düğünde, salona yine mehteran takımı eşliğinde giren Ataman Yazıcıoğlu, 4 kişi tarafından kendisi için hazırlanan temsili tahtın üzerinde davetlilerin oturduğu masaları gezdi. 
Osmanlı İmparatorluğu döneminde, padişahın şehzadelerinin sünnet düğünlerinde uyguladığı ‘altın atma’ geleneğinin mütevazi benzeri bu düğünde de yaşatıldı. Minik Ataman, bir yüzünde Ayetel Kürsi suresinin yazdığı diğer yüzünde de padişah turasının olduğu 500 adet temsili Osmanlı Altın’ı davetlilerin oturduğu masalara fırlattı. 
Yerel sanatçıların sahne alması öncesinde Sakarya ilinden gelen Galata Mevlevileri Semazenleri’nin semah gösterisi, ilgiyle izlendi. İsmet Yazıcıoğlu, her babanın kendine göre istek ve heyecanları olduğunu ifade ederek, “Rabbim herkese böyle güzel günleri nasip etsin. Allah, inşallah devletine, milletine, İslam’a uygun bir şekilde yetiştirmeyi de müyesser eylesin inşallah” diye konuştu. 
Akşamın ilerleyen saatlerine kadar devam eden görkemli düğün törenine, iş ve siyaset dünyasından çok sayıda tanınmış sima katıldı. 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL