Spor

DEVLET GİTTİ, VEFA GELDİ

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Ligde Ereğli’nin tek temsilcisi olma ünvanını elinde bulunduran Kdz Ereğli Devlet Hastanesispor isim değişikliğine gitti. Kulübün Vefa Sağlık Gönüllülleri Derneği Başkanı Abdullah Bostancı’ye devredilmesinin ardından yönetim..

DEVLET GİTTİ, VEFA GELDİ

kapak vefa

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Ligde Ereğli’nin tek temsilcisi olma ünvanını elinde bulunduran Kdz Ereğli Devlet Hastanesispor isim değişikliğine gitti.

Kulübün Vefa Sağlık Gönüllülleri Derneği Başkanı Abdullah Bostancı’ye devredilmesinin ardından yönetim kurulunu oluşturan Başkan Bostancı, kulübün ismini ve logosunu değiştirerek ve kulübün bazı oyuncuları ile kulübün ilişkilerini keserek köklü bir değişme gitti.  

Kulübün isminin ‘Vefa Ereğli Demir Spor’ olarak değişmesinin ardından logosunda da değişiklik yapıldı. 2014-2015 futbol sezonunda bu isim ile mücadele edecek olan takımın teknik patronu ise Elvis lakaplı Güven Kasapoğlu olduğu kamuoyuna bildirildi.

Keleşler Park Otel’de yapılan basın toplantısında konuşan Abdullah Bostancı kapanmak üzere olan bir kulübü devir aldıklarını ve bu süreçte herkesten yardım beklediklerini belirterek, ellerini taşın altına koyduklarını söyledi. Toplantıda yönetim kurulu üyelerinden Murat Mollaoğlu, Levent Özçelik, Selçuk Öztürk ve Dursun Ataoğlu hazır bulundular. Kulübü borçlu aldıklarını belirten yönetim kurulu üyeleri hedeflerinin BAL Ligi olduğunu belirttiler.

Gerçekleşen basın toplantısında takıma yaptıkları transferleri de tanıtan Vefa Ereğli Demir Spor yönetimi Ereğli’nin tek süper amatör takımı olarak 100 bin kişiyi temsil ettiklerini belirttiler. Takımın Antrenörü Güven Kasapoğlu ise Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı eleştirdi.

Yeni sezonda takımın transferleri şu şekilde;

Musa Danışmaz (Akınspor), Hasan Demir (Akınspor), Tuna Akın (Kandilli Belediyespor), Berkan Ülker (Erdemirspor)

Sedat can sarı (Karadenizspor), İsmail Sarıdağ (İmam) (Alaplı Belediyespor), Emre Özcan (Alaplı Belediyespor) Uğur Özmen (Maviş) (Yeni Mahallespor), Selçuk Köksal (Eleşlerspor).

Vefa Ereğli Demirspor Başkanı Abdullah Bostancı transfer çalışmalarının sürdüğünü ve sürpriz isimlerin olacağını belirtti.


Antrenör Güven Kasapoğlu’dan eleştiriler…

 

YORUMLAR (5)

  1. istanbullu diyorki:

    vefaspor ismi büyük isimdir bunlara yakışmamış. vefaspor istanbulda köklü bir kulüptür. bunlar bu isme zarar verir.

  2. Bülent diyorki:

    çok sürmez 5.hafta elvis sıfır çeker gider yönetim istediği kadar uğraşsın transferlere bakıyorumda vefa ereğli takımı 1. amatöre hazırlık yapıyormuş gibi abdullah bostancı nerde başarılı olmuş karadenızsporda yaptıklarınızı gördük

  3. erdemirsporlu diyorki:

    hadi her ismi anladımda bu berkay kim ya ülker mi nedir nerde top oynamışta süper amatör ligi kaldırabilsin birde erdemirspor yazmışsınız erdemir böyle her önüne gelen lisansmı çıkartmış

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL