Genel Gündem Tüm Manşetler

DENİZ YILDIZI EREĞLİ’DE

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Deniz Yıldızı-2014 Tatbikatı kapsamında görevlendirilen personel Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına geldi.   Her yıl planlı sürdürülen ve Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele’nin sevk ve idaresindeki sürdürülen..

DENİZ YILDIZI EREĞLİ’DE

deniz-yildizi-2014-ereglide

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Deniz Yıldızı-2014 Tatbikatı kapsamında görevlendirilen personel Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına geldi.

 

Her yıl planlı sürdürülen ve Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele’nin sevk ve idaresindeki sürdürülen Deniz Yıldızı-2014 Tatbikatında görevli Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’ı makamında ziyaret etti. Kdz. Ereğli’de bulunmaktan mutlu olduğunu belirten Doğan, günün anlam ve önemine ilişkin Kaymakam İbrahim Çay’a plaket verdi. Karadeniz Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek başarı temennisinde bulundu. Tatbikatta görevlendirilen savaş gemileri ile 10.00-12.00 saatleri arasında halkın ve askeri personelin ailelerinin ziyaretine açıldı.

 

UÇAKLAR DA İŞTİRAK ETTİ

Filo/Görev Grubu seviyesinde icra edilecek harekatlarda kullanılacak harekat nevilerini denemek ve geliştirmek olduğu belirtilen tatbikata Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 7 fırkateyn, 1 korvet, 2 denizaltı, 8 hücumbot, 2 mayın avlama gemisi, 3 yardımcı sınıf gemi, 6 helikopter, 2 deniz karakol uçağı, Karadeniz gözetleme koordinasyon merkezi ile Sahil Güvenlik Komutanlığından 8 sahil güvenlik botu ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı uçakların iştirak edeceği açıklanmıştı. Tatbikat kapsamında görevlendirilen personel 9 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 23.30 sıralarında ilçeden ayrıldı.YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL