Genel Gündem Magazin Tüm Manşetler

DEMİRTAŞ MURAT’I BOZ’DU

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, hemşerisi olan Murat Boz’a yönelik söz söyleyerek, “Murat Boz ‘maalesef hayırsız bir evlattır’ diyebiliriz” dedi. Demirtaş, Zonguldak’ın Ereğli ilçesi parti örgütünde yaptığı konuşmada, Yeni Anayasa..

DEMİRTAŞ MURAT’I BOZ’DU

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, hemşerisi olan Murat Boz’a yönelik söz söyleyerek, “Murat Boz ‘maalesef hayırsız bir evlattır’ diyebiliriz” dedi.
Demirtaş, Zonguldak’ın Ereğli ilçesi parti örgütünde yaptığı konuşmada, Yeni Anayasa Taslağı’nın oylanmasını öngören referandum öncesi değerlendirmelerde bulundu.
Demirtaş, Spor Adamı Rıdvan Dilmen’in sosyal medyada başlattığı ‘evet’ kampanyasına ‘evet’ diyen sanatçı Murat Boz’u eleştirdiği açıklamasında, Boz’a ‘hayırsız evlat’ denebileceğini iddia etti.
Boz’un, belediyelerden konser işi almak için böyle bir tutum sergilediğini öne süren Demirtaş, şöyle dedi:

BÖYLE BİR ANNE VE BABANIN EVLADI…
“Bazı yandaş sanatçılar ve spor adamları çıktı. Üzücü olan maalesef Ereğli’nin bir evladı var, Türkiye’de bilinen, sevilen çok değerli bin sanatçıdır aslında. Müziği ile Türkiye’ye kendini kabul ettirmiş bir sanatçıdır. Babasını herkes tanır. Sosyal demokrat ve Atatürkçü bir insandır. Annesi yıllarca öğretmenlik yapmış,  Atatürkçü ve Cumhuriyetçi bir insandır. Binlerce Cumhuriyetçi genç yetiştirmiştir. Ama Murat Boz’a bakıyoruz, maalesef belediyelerden konser kapayım, yandaş televizyonlarda çıkayım nemalanıyım diye böyle bir ‘evet’ kampanyasının içine girmiş.
Biz, böyle binlerce Atatürkçü ve Cumhuriyetçi evlatlar yetiştiren bir annenin evladı için, hain evlat demek istemiyoruz. Çünkü bu çok yanlış olur. Ama hayırsız evlat diyebiliriz. Murat Boz ‘maalesef hayırsız bir evlattır’ diyebiliriz. Onun için, kendisine yol yakınken dön diyerek Ereğlililer olarak çağrıda bulunuyoruz; hayırlı evlat olsun. Yaptığı hatadan geri dönsün, bizde kendisini hemşerileri olarak ufakta olsa bu sitemimizi dile getirmek istedik. Atatürk’ün cumhuriyetine, O’nun demokratik parlamenter rejimine sahip çıkmasını bekliyoruz kendisinden.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL