Genel Gündem Magazin Tüm Manşetler

DEMİRTAŞ ‘İPTAL’ DEDİ..!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi’ne bağlı Gülüç Belde’sinde düzenleneceği daha önceden belirtilen Kültür ve Sanat Festivali’nin, Şanlıurfa’da yaşanan terör olayı nedeniyle iptal edildiği bildirildi. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Facebook’ta ki ‘Gülüç..

DEMİRTAŞ ‘İPTAL’ DEDİ..!

chp-li-baskan-facebook-tan-duyurdu-7iz35

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi’ne bağlı Gülüç Belde’sinde düzenleneceği daha önceden belirtilen Kültür ve Sanat Festivali’nin, Şanlıurfa’da yaşanan terör olayı nedeniyle iptal edildiği bildirildi.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Facebook’ta ki ‘Gülüç Belediye Başkanlığı’ sayfasında, konuya ilişkin basın açıklamasında bulundu. Suruç ilçedeki saldırıyı şiddetle kınadığını kaydeden Demirtaş, şunları aktardı:
“Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde basın açıklaması yapan guruba yönelik gerçekleşen terör saldırısı tüm Türkiye’yi olduğu gibi bizleri de derin üzüntüye sevk etmiştir. Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yönelik gerçekleşen ve 32 gencimizin yaşamını yitirmesine, çok sayıda gencimizin yaralanmasına neden olan bu menfur terör saldırısını kınıyor ve saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyoruz. Yapılan bu tür insanlık dışı saldırıların ülkemizin birlik ve beraberliğini bozamayacağına olan inancımız tamdır. Ülkemize ve milletimize yönelik bu tür insanlık dışı saldırıların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Saldırı ne amaçla yapılmış olursa olsun terörün dili, dini, ırkı olmadığı bir kez daha görülmüştür. 

FESTİVAL İPTAL
Halkımızın anlayışına sığınarak yaşanan saldırının yaşattığı üzüntüyü paylaşmak amacıyla Gülüç Belediyesi olarak bu yıl ikincisini 24 ve 25 Temmuz 2015 tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladığımız Gülüç Belediyesi 2. Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri ileri bir tarihe ertelenmiştir. Geleneksel sünnet şölenimiz ise gerçekleşecek olup sadece konserler iptal edilmiştir.  Bu vesile ile saldırıda hayatını kaybeden gençlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalara diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL