Genel Gündem Tüm Manşetler

DEMİRTAŞ DERT DİNLEDİ

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, partilerinin 1 Kasım seçimleri sonrası oluşabilecek koalisyonda ‘kilit parti’ konumunda bulunduğunu bildirdi. 1 Kasım genel seçimlerinde partisi CHP’den yeniden milletvekili adayı gösterilen Demirtaş, Zonguldak’ın Ereğli..

DEMİRTAŞ DERT DİNLEDİ

chp-kilit-partidir-2xmy4

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, partilerinin 1 Kasım seçimleri sonrası oluşabilecek koalisyonda ‘kilit parti’ konumunda bulunduğunu bildirdi.

1 Kasım genel seçimlerinde partisi CHP’den yeniden milletvekili adayı gösterilen Demirtaş, Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı köylerde ziyaretlerde bulundu, merkezdeki Cumartesi pazarını dolaşarak vatandaşlara seçim vaatlerini anlattı, destek istedi.

Türkiye’nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu tekrarlayan Demirtaş, şunları kaydetti:

“Yaptığımız görüşmeler ve temaslar sonucu her yerde olduğu gibi, yıllardır geçimlerini çalışıp üreterek geçiren kadınlarımızın da en büyük sorunlarının işsizlik olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Kadınlarımız çocuklarının büyük bir çoğunluğunun ya işsiz olduğunu, ya da asgari ücretle çalıştığını, AKP iktidarının işsizliğe hiç bir çözüm bulmadığını, söylediler. Ereğli’de İş ve İşçi Bulma Kurumu’na kayıtlı 10 bin 500 işsiz var. Bunun sebebi AKP’dir. Ereğli’de işsizliği çözecek yatırımlar yapılmadı. Tersaneler 6 yıldır çürümeye terk edilmiş durumda. Buralarda çalışan yaklaşık 7 bin kişi ilçeden göç etmek zorunda kaldı. Kaldilli’deki HEMA’nın kapatılmasıyla 850 kişi  işsiz kaldı. 2011’den bugüne işçi alınmayan Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nda 5000 işçi açığı var. Tüm bunları, 1 Kasım’dan sonra oluşacak CHP iktidarında çözeceğiz. Zaten Türkiye’de oluşacak bir koalisyonda kilit parti CHP’dir.”

Demirtaş, Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu, Başhekim Dr. Nevzat Çimenoğlu ve Hastane Müdürü Kaya Karatepe ile Anadolu Hastanesi Müdürü Şahin Elçi’yi ziyaret etti.

Hafta sonu Süleymanbeyler (Subaşı) Köyü’e geçen Demirtaş, buradaki hayvan pazarında esnafla görüştü. Civardaki köylere de geçen Demirtaş, vatandaşların sorunlarını dinledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL