Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

DEMİRTAŞ BOŞ DURMUYOR..!

CHP Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Avukat Ünal Demirtaş, seçim çalışmalarını Ereğli köylerinde ve şehir merkezinde sürdürüyor. CHP İlçe Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Demirtaş, doğduğu Ballıca Köyü’nün de aralarında..

DEMİRTAŞ BOŞ DURMUYOR..!

bir-koyde-bir-sehirde-bb4t4

CHP Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Avukat Ünal Demirtaş, seçim çalışmalarını Ereğli köylerinde ve şehir merkezinde sürdürüyor.

CHP İlçe Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Demirtaş, doğduğu Ballıca Köyü’nün de aralarında bulunduğu ‘Yalı Boyu’ olarak isimlendirilen köylerde ziyaretlerde bulundu.

Buradaki esnafı gezen, kahvelerde de vatandaşlarla görüşen Demirtaş, kendisine gösterilen ilgiden son derece memnunluk duyduğunu belirtti.

Yaptığı konuşmalarda, çalışan, üreten ve hakça paylaşan bir ülke isteğini dile getiren Demirtaş, şunları kaydetti:

“Kardeşim HEMA’da çalışıyordu şimdi işsiz. Bu madenleri tekrar canlandırmamız lazım. Maden ocaklarında CHP iktidarında özelleştirmeye son verilecek. İktidara geldiğimiz anda ilk yapacağımız 100 günde Türkiye Taş Kömürü Kurumu’na 3200 işçiyi kazandırmak olacak. Ercan (Candan) bey döneminde Kandilli Beldesi’nde açılmasına başlanan yeni kuyu çalışmalarının sürmesi ve 1500 işçi alınması için var gücümle çalışacağımın sözünü veriyorum. Çünkü çalışan, üreten, hakça paylaşan bir ülke istiyoruz. Çalışacağız, üreteceğiz ki mutlu olalım.

TERSANELER SORUNUNU BİLİYORUM

Demirtaş, Ereğli’nin önemli sorunları arasında Tersaneler geldiğinin altını çizdiği konuşasını şöyle sürdürdü:

“5 yıldır maalesef tersanelerde kaynak sesleri sustu. Bunlara da çare bulacağız. Ereğli’de tersanelerin sorunlarını en iyi bilen üç kişiden biri benim. Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem bu konuda bana bir rapor verdi. Geçmişte Türkiye’de ihracatta ikinci sırada olan tersanelerdeki sorunun çözülmesi için teşvik ve diğer önlemlerin alınmasında da gereğini yapacağız.

Emeklilerimiz bayramlarda çocuklarına torunlarına hediye alabilsin, kurban kesebilsin diye birer maaş ikramiye vereceğiz. Kaynağımız var, hepsinin hesabı kitabı yapıldı.

Beni Meclis’e güçlü gönderirseniz daha fazla hizmet edebilirim.”

DESTEĞİ ARKASINA ALDI

Demirtaş’ın beraberinde CHP İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ve partililerle gerçekleştirdiği Yalı Boyu köyleri ziyaretlerinde, köy muhtarlarından ve bölge yaşayanlarından beklediği desteği gördüğü kaydedildi.

MERKEZDE ESNAFLA…

Diğer yandan, dün de ilçe merkezinde esnaf ziyaretleri ile seçim çalışmalarını sürdüren CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş, sorunlarını dinlediği esnaftan, sohbet ettiği vatandaşlardan 7 Haziran Genel Seçimlerinde CHP’ye oy vermelerini istedi.

Konuşmalarında ilçe ekonomisinde, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın özelleştirilmesi sonracı sürece, AKP iktidarında yaşananlara değinen Demirtaş, bazı esnafın cep telefonları ile özçekim (selfie) da yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL