logo

Çözüm odaklı başkan…

Karadeniz Ereğli Gülüç Belediye Başkanı halkın sorunları ile bire bir ilgilenerek çözüm üretiyor.

Eğitim Vadisi olarak adlandırılan Kemer bölgesinde bulunan Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi ve Merih Şule Anaokulu öğrencileri Gülüç’ten Ereğli’ye servis sorunu yaşıyorlar.

Gülüç Belediyesi daha önce 4 adet okul servis aracını aktif etmiş fakat bu bölgeye araçlar yeterli olmamıştı. Kdz Ereğli Umumi Servis Araçları Derneği maliyetin fazla olacağını göz önünde bulundurarak araç takviyesi yapamayınca aileler mağdur oldu.

Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Kdz Ereğli Umumi Servis Araçları Derneği Başkanı Muhammet Başkan “velilerin mağduriyetini biliyoruz. Gülüç Belediye Başkanı bizden araç desteği istedi. Ancak maliyet olarak ve öğrenci sayısı olarak yetersiz olduğundan araç veremedik. Gülüç bu sorunu belediye olarak plaka çıkarttığı için kendisi çözmek durumdadır” dedi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a ise gazetemize özel olarak şunları söyledi.

“Halkın mağduriyetini gidermek bizlerin öncelikli görevidir. Söylemiş olduğunuz bölgede sorun yaşıyoruz. Ancak örnek verecek olursak Orhan Oğuz Orta Okulu’nda 1 öğrenci var. Koskoca aracı 1 öğrenci için oraya yollamak milli servete zarardır. Bu tarz dağınık öğrenci sıkıntılarını yaşıyoruz. Ancak Eğitim Vadisi olarak adlandırılan bölgeye 10-15 gün içerisinde çözüm üretiyoruz. Şuan da 4 servis aracımız aktif. Beşinci araç ise 10-15 gün içinde devreye girecektir. Yani oradaki mağduriyette ortadan kaldırılmış olacaktır. Biz halkın sorunlarını her daim öncelikli kıldık. Ama sene başında hangi okullara servis var diyerek vatandaşımız bizlerden bilgi alırsa yıl ortasında sorun yaşamayacaktır” dedi.

Haber: Enis Dağcı

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?