Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

COŞKU İLE KARŞILANDI..!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Adayı Av. Ünal Demirtaş, Kdz.Ereğli İlçe Örgütünü ziyaretinde coşku ile karşılandı. Genel eğilim yoklamasına katılan ve gerekse de eski belediye başkanı dışında kontenjana başvuran..

COŞKU İLE KARŞILANDI..!

6560_unal-adayi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Adayı Av. Ünal Demirtaş, Kdz.Ereğli İlçe Örgütünü ziyaretinde coşku ile karşılandı. Genel eğilim yoklamasına katılan ve gerekse de eski belediye başkanı dışında kontenjana başvuran tüm aday adaylarının katıldığı karşılamada, “üç, üç, üç” sesleri yükseldi. Coşku dolu partili topluluğu tarafından karşılanan Demirtaş, kendisine verilen görevi hep birlikte yerine getirmeye kararlı olduklarını belirttiği konuşmasında, AKP iktidarına yüklendi. Demirtaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

“MADEN İŞÇİSİNİN ÇOCUĞUYUM”

Partimiz 90 yıllık bir çınar ve koca bir aile. Bu çınar cumhuriyeti kurduğu gibi cumhuriyeti bugüne kadar yaşattı yaşatmaya da devam edecek. Partinin ana gövdesinin dışında dalları örgütlerimizdir. Ben bir maden işçisinin çocuğuyum, köy çocuğuyum, ailem de köyde yaşıyor. Alt tabakadan geldim. Şansım yardım etti, biraz da imkanlarımız vardı hukuk fakültesini bitirdik ve bu şekilde avukat oldum.

 

“EREĞLİ VE ALAPLI’YI SAVUNACAĞIM”

Şimdi geldiğimiz nokta itibariyle bugüne kadar müvekkillerimizi savunduk şimdi Ereğli, Alaplı, Zonguldak, bölge ve ülkemizi savunacağım. Kime karşı savunacağım, karanlık AKP iktidarına karşı savunacağım. Geldiğimiz nokta itibariyle 13 yıllık iktidar sadece Türkiye’de değil Zonguldak’ta da ağır tahribatlar yaptı. Cumhuriyetimiz büyük bir tehdit altında özellikle cumhuriyetin temel değerlerini, laiklik, ulusal değerlerini tahrip ediyor, her geçen gün birlik ve bütünlüğümüz bozulacak hale geliyor, insanlarımız bölünecek duruma geldi.

 

“ZONGULDAK VE EREĞLİ’DE EKONOMİ ÇÖKTÜ”

Zonguldak ve Ereğli’nin ekonomisi çökmüş ve aynı zamanda ekonomik çöküş ile birlikte sosyal sorunlar da son derece artmıştır. İflaslar, intiharlar, aile yapısını bozulması maalesef çok olumsuz bir şekilde etkiledi. Geldiğimiz demokratik bir süreç vardır, CHP bugün Türkiye’nin en demokratik partisidir. Hatta şunu ifade edeyim mi tek demokratik partisidir. Tüzüğümüz gereği 45 İl’de ön seçim 10 il’de eğilim yoklaması yapıldı. Ön seçim ve eğilim yoklaması olan yerlere de kontenjan konuldu. Elbette bu kontenjan koyma hakkı Genel Başkanımızın siyasi partiler kanunu gereği veriliyor. Tüzüğümüz gereği bir takım kritik yerlerde CHP’nin daha başarılı olabileceği düşünülerek kontenjan adayları konuldu. Genel Başkanımız ve MYK ve Parti Meclisimizin takdirinde olan bir olay.

 

“DEĞERLİ ADAY ADAYLARIMIZ VAR”

7 Mart tarihinde birbirinden değerli CHP’nin bugüne kadar güç vermiş, değişik kademelerinde çalışmış, güç vererek çalışmaya devam edecek olan birbirinden değerli aday adaylarımız vardı. Onlar demokratik haklarını kullandılar sonuç itibari ile de böyle bir tablo çıktı önümüze. Kontenjan adaylığını ortaya koyarken Zonguldak’ta bütün bir İl’i kucaklayacak başarılı olacak bir kadro kurdu. Ereğli’ye bu kontenjan hakkı kullanıldı, kontenjan aday adaylarımız ile birlikte yarıştık son derece çalışkan kariyerler partinin değişik kademelerinde hizmetler vermiş adaylar vardı. Genel Merkezimiz beni tercih etti bunu ben bir görev olarak adlediyorum. Bu görev bana değil hepimize bahşedilen bir görev.

 

“HERKESE İHTİYACIMIZ VAR”

Burada amacımız CHP’nin Zonguldak’ta birinci parti yapıp en az 3 milletvekili ve aynı zamanda Türkiye’de iktidar yapmak hedefindeyiz. Eğilim yoklaması ve kontenjan uygulamasının ne kadar doğru bir karar aldığı da böylelikle ortaya çıktı. Bundan sonra sıkı bir çalışma içerisine girmemiz gerekiyor. Cumhuriyeti, Zonguldak’ı eski güzel günlerine döndürmek iktidardan geçiyor yani AKP’yi demokratik yollardan sandığa gömmekten geçiyor. Herkese ihtiyacımız var, çalışacağız çok çalışacağız ve CHP’nin iktidarını birlikte kuracağız”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL