logo

ÇÖKEN YOL İÇİN İLGİNÇ BENZETME…

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Zonguldak Düzce Karayolunun çökmesi ve yolu yapan Limak firması ile ilgili eleştirilerde bulundu.
Limak’ın Türkiye’de en fazla ihale alan 5 firmadan biri olduğunu belirten Milletvekili Demirtaş “Yolun hatalı yapılması büyük kamu zararına neden oldu. Böyle olaylar daha çok yaşarız, daha çok kamu zararı meydana gelir” dedi.

CHP Milletvekili Ünal Demirtaş’ın Pusula’ya yaptığı açıklama şöyle;
“Limak Türkiye de en fazla kamu işi alan 5 şirketten birisi. Bizim 5’li çete dediğimiz bir saray şirketi. Bu şirket saray tarafından korunuyor,  kollanıyor ve iş veriliyor. Zonguldak Düzce yolunda meydana gelen heyelanla yolun  85 metrelik bölümünün çökmesi, yolun Limak tarafından hatalı yapıldığını ortaya çıkarmıştır. Can kaybının yaşanmaması tesellimiz olmuştur. Yolun hatalı yapılması nedeniyle meydana gelen büyük bir kamu zararı vardır. Bu kamu zararını karayollarının gidermemesi ve zararının yolu hatalı yapan Limak şirketinden tahsil edilmesi ve Limak şirketinin korunmaması gerekir. Ticari açıdan da son derece önemli olan bu yolun ivedi olarak  onarılması ve  ulaşıma açılması gerekir. Kamu ihaleleri sarayın kapalı kapıları ardında serbest rekabet koşulları oluşturulmadan yapılmaya ayrıcalıklı şirketlere verilmeye devam ederse daha çok böyle olaylar yaşarız, daha çok kamu zararı meydana gelir.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx