logo

ÇOCUKLARDAN MUHTEŞEM KONSER…

Karadeniz Ereğli’de Erdemir Musiki Cemiyeti bünyesinde iki sene önce oluşturulan çocuk korosu, eğitim öğretim yılının sonu dolayısıyla konser verdi.

Erdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Erdemir Musiki Cemiyeti Çocuk Korosu  Müzik Öğretmenleri Tuğçe Baş Çiçek yönetiminde beraber ve solo şarkılar konseri verdi. Konser, , izleyicilerden tam not aldı.

Konserin sonunda koroda 1 yılını başarı ile tamamlayan koristlere sertifikaları verildi ve salondaki tüm çocuklar sahneye davet edildi. Büyük bir coşku içinde tüm çocuklar beraberce şarkı söylerken izleyenler de büyük bir keyifle tempo tuttu.

Müzik Öğretmeni Tuğçe Baş Çiçek, Çocuk Korosu’nun  kuruluşunun ikinci senesinde Erdemir Musıki ve Folklör G.S.K Derneği’nin müzik ve sanatta 46. yılını kutladığını söyledi.

Baş Çiçek şunları kaydetti:

“Çocuk korosu; çocuklara dinleme becerilerini ve ortak paylaşımlarda bulunmalarını sağlayarak iletişim becerilerini geliştirmeyi, farklılıklarımıza rağmen birlikte oluşturduğumuz eserin güzelliğini keşfetmeleri, bir bütünün parçası olmanın verdiği mutluluğu yaşamaları, müziğin içindeki disiplini ve ruhu hissetmeleri nihai amaçlarımızdandır. Bu akşam verdiğimiz konserde sahnedeki ve  seyirci koltuklarında oturan çocukların gülümsemesi ve müzikle harman olmaları amaçlarımızı gerçekleştirdiğimizin göstergesidir.

Erdemir Musiki Derneği Başkanı Cevat Bozkurt, 2. Başkan Zuhal Yükselen ve Koro öğretmeni ve şefi Tuğçe Baş Çiçek’in, ilçenin kültürel hayatına katkılar sağlayan faaliyetlerinin takdire şayan olduğu değerlendirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx