logo

Çocuklar Züleyha annelerini çok sevdi…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, uzun aranın ardından stadyumda geniş katılımla gerçekleştirilecek.


Zonguldak İl Milli Eğitim bünyesinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tören hazırlıkları devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, törenin yapılacağı Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’na giderek çalışmaları yerinde inceledi. Aldoğan, törende yapılacak tüm sunum ve gösterileri titizlikle izledi. Prova yapan öğrenciler ile sohbet eden Aldoğan,  prova yorgunluğu çeken öğrencilere teşekkür etti. İl Müdürü Züleyha Aldoğan’ın çocuklara anne şefkati göstermesi ise tüm çocukların İl Müdürü etrafında toplanmasına vesile oldu.


PROGRAM
Zonguldak’ta, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2 farklı törenle icra edilecek. İlk tören 09.45’de Atatürk Anıtı’nda yapılacak. Çelenkler sunulacak, saygı duruşuna bulunulacak, İstiklal Marşı söylenecek. Ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Fuaye Alanı’ndaki sergiler gezilecek.


PANDEMİDEN SONRA İLK…
Kovid-19 ile başlayan pandemide, ara verilen stadyum kutlamaları, bayramın 102’nci yılı kutlama etkinleri kapsamında yeniden başlayacak. Tören 10.45’de Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda gerçekleştirilecek. Öğrenci guruplarının hazırladıkları çeşitli gösteriler icra edilecek. Ödül merasimi yine bu tören de yapılacak.
Ayrıca; saat 14.00’da, Zonguldak Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği Valilik binası önündeki Sahil Park’ta gerçekleştirilecek.

Bilindiği üzere 23 Nisan törenleri 10 yıla yakın süredir Kemal Köksal Stadında yapılamıyordu. Uzun bir aradan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın girişimleri ile etkinlikler stadyumda gerçekleştirilecek.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?