ÇOCUĞUN GÖZÜNDEN DÜNYAYA BAKALIM MI?

Gerçek Ereğli Gazetesi olarak her fırsatta dile getirdiğimiz gibi gençlik önceliğimizdir. Bu düşünce ile 2009 yılında çıktığımız bu yolda kadromuza sürekli genç kalemler katıldı ve katılmaya da devam ediyor. Geçtiğimiz..

ÇOCUĞUN GÖZÜNDEN DÜNYAYA BAKALIM MI?

Gerçek Ereğli Gazetesi olarak her fırsatta dile getirdiğimiz gibi gençlik önceliğimizdir. Bu düşünce ile 2009 yılında çıktığımız bu yolda kadromuza sürekli genç kalemler katıldı ve katılmaya da devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde genç kalemlerimizden Eren Aydoğan spor yazarı olarak gazetemizde yerini almıştı.

Şimdi ise yine genç bir kalem olan Bülent Ecevit Üniversitesi Çocuk Gelişimi öğrencisi Sadiye Demirci aramıza katıldı. Çocuk eğitimi alanında bilgilerini siz değerli okuyucularımız ile paylaşacak olan Sadiye Demirci gündeme dair yorumları ile de gençliğin adeta sesi olacaktır.

Sadiye Demirci’ye aramıza hoş geldin diyor, kendisinin ilk makalesi ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

ÇOCUĞUN GÖZÜNDEN DÜNYAYA BAKALIM MI?

Merhaba sevgili okuyucularımız. Ben Sadiye Demirci. Sizlere biraz kendimden bahsetmek ve tanıtmak isterim.

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi Bölümünde okuyorum. 21 yaşındayım.
Çocukları çok sevdiğim için bu mesleği tercih ettim diyebilirim. Hedefim çocuklara iyi ve örnek bir öğretmen olmak. Köşe yazılarımda öğrendiğim bilgileri, edindiğim fikirleri ve dünyaya bakış açımı yorumlayarak sizlerle paylaşmak ve çocuklar için güzel etkinliklerden örnekler vererek onlar için bir şeyler yapmak istiyorum. Tabi bu arada siz değerli okuyucularımız pedagojik olarak sizlere her konuda destek olmak niyetindeyim. Çocuklarınız ile yaşadığınız sorunlarda çözüm önerilerim ile sizlere destek olmaya hazır olduğumu da belirtmek isterim.

Doğduğumuz anda başlıyoruz hayata tutunmaya, iyi bir aile , iyi bir okul, iyi bir yaşam ve iyi bir kariyer isteriz hep… Bazı şeyler elimizde değildir belki ama, çocuğumuzu nasıl yetiştireceğimiz bizim elimizdedir. Güzel ahlaklı, akıllı, derslerinde başarılı çocuklarımız olsun deriz. Bunun için çabalamalı ve örnek olmalıyız onlara…

Çocuklara onu yap, bunu yapma derken bizim de bunları ne kadar uyguladığımız önemlidir. Biz de bu kurallara uyarak çocuğumuza model olmalıyız. Her çocuk bir olmayacağı gibi her dönemde bir değildir. Her geçen yıl yeni bir nesil demektir ve her yeni nesil ise bizim geleceğimiz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL