Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

CHP’DE ŞAŞIRTAN LİSTE..!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1 Kasım’daki seçimlerde muhtemel Zonguldak Milletvekili Aday listesinin basına sızdığı iddia edildi.  Parti Genel Merkezinde yapılan toplantı sonrasında bazı illerin milletvekili listelerinin basına sızdırıldığı iddia edildi. Bu..

CHP’DE ŞAŞIRTAN LİSTE..!

fft99_mf5496371

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1 Kasım’daki seçimlerde muhtemel Zonguldak Milletvekili Aday listesinin basına sızdığı iddia edildi. 

Parti Genel Merkezinde yapılan toplantı sonrasında bazı illerin milletvekili listelerinin basına sızdırıldığı iddia edildi. Bu iller arasında Zonguldak’ında bulunduğu belirtiliyor. İddia edilen Zonguldak Milletvekili Aday listesi şöyle;

  1. Şerafettin Turpçu
  2. Ünal Demirtaş
  3. Deniz Yavuzyılmaz
  4. Halil Posbıyık
  5. Çiğdem Şekerci

Şayet liste iddia edildiği gibi olursa CHP Genel Merkezinin ilk 3 sıradaki isimlere dokunmadığı ve bir önceki seçimde seçim çalışmalarına katılmadığı ile ilgili eleştirilerin odağı olan Harun Akın’ı elediği görülüyor. Yine seçim çalışmalarına katılmadığı için eleştirilen bir diğer isim Ali İhsan Köktürk’te listede değişiklik yapılmayacağına inandığı için aday adayı olmayacağını belirtmişti. 

Listedeki en şaşırtıcı isim ise Eski Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık oluyor. Kendisine 4.sırada yer bulan Halil Posbıyık’ın sıralamayı kabul ederek seçim çalışmalarına katılıp katılmaması ise ayrı bir muamma olarak önümüze çıkıyor. Bilindiği üzere 1 Kasım’daki genel seçimlerde CHP Genel Merkezi ön seçim yapmayacak ve Genel Merkez kararı ile listeler belirlenecek. 

Bekleyip göreceğiz…

YORUMLAR (2)

  1. mahmut diyorki:

    ilk üç niye değişsinki ala ala chp zonguldak genelinde sonuçta birinci parti çıktı akp nin oyları düşerken chp nin yükseldi değişmesi için nedenmi varmış ? madem posbıyığın binlerce oyu var çok çok güçlü 4.sıradanda çıkabilir değilmi..ddd yalnız üçüncü sıra kesinlikle deniz bey değil o değişecek

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL