Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

CHP’DE KADIN ADAY ADAYI DAHA ŞANSLI

2015 Genel Seçimleri adına hafta içi sosyal medya üzerinden CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı olacağını duyuran Kimyager- Gazeteci Çiğdem Şekerci CHP Genel Merkez’ine Zonguldak Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı. Çiğdem..

CHP’DE KADIN ADAY ADAYI DAHA ŞANSLI

çiğdem şekerci

2015 Genel Seçimleri adına hafta içi sosyal medya üzerinden CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı olacağını duyuran Kimyager- Gazeteci Çiğdem Şekerci CHP Genel Merkez’ine Zonguldak Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Çiğdem Şekerci, CHP Zonguldak Milletvekili aday adaylığını açıklayanlar ve açıklaması muhtemel olan isimler arasında en genç isim olmasının yanı sıra ilk ve tek kadın milletvekili aday adayı oluyor.

Şekerci, Milletvekili aday adayı olma kararlarını Çarşamba günü YAMAN (Kilise) Restaurant’ta sabah 10.00’da tertipleyeceği kahvaltıda açıklayacak.
Şekerci, tüm sevenlerini, dostlarını, inanan, güvenen ve destekleyenleriyle birlikte basın mensubu meslektaşlarını da davet etti.

Çiğdem Şekerci Kimdir;

1981 yılında Rize’de doğdu. İlkokulu Rize’de Hurmalık Köyü İlköğretim Okulu’nda okudu. Orta ve Lise öğrenimini İstanbul Hasan Şadoğlu Lisesi’nde tamamladı.

1999 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nü kazandı ve Zonguldak’a yerleşti. 2004 yılında okuduğu bölümden 3’üncülükle mezun olarak Kimyager unvanını kazandı. 2005-2007 yılları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Organik Kimya Anabilim dalında mastır yaptı. O yıllarda yapmış olduğu Yüksek Lisans tez çalışması Uluslar arası A Sınıfı bir ( Journal of Photochemistry and Photobiology A: Chemistry) dergide yayınlandı.

2009-2012 yılları arasında ‘’Kariyer Medya Grubu Yayınları’’ imtiyaz sahipliğini yaptı. 2012-2014 yılları arasında Eren Enerji Elektrik Üretim A.Ş’de Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak görev yaptı. 2014 Şubat ayı itibariyle Kariyer Medya Grubu yayınları Yazı İşleri Müdürlüğünü yürütüyor.

11 Eylül 2014 tarihinde Zonguldak’ta yayın yapmakta olan bazı günlük ve haftalık yayın organlarına mensup meslektaşlarıyla birlikte kurduğu Zonguldak Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanlığına uygun görüldü. ZGYD’de halen bu görevine devam etmektedir.

TBMM’de gençlere ve kadınlara daha fazla söz hakkı verilmesi gerektiğine inandığı için, 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek olan genel seçimlerde Türkiye’nin Birleştirici Gücü olarak düşündüğü Cumhuriyet Halk Partisi’nden Zonguldak Milletvekili aday adayı olmaya karar verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL