Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

CHP DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPTI..!

Seçim sonrası değerlendirmede bulunan CHP’liler, Zonguldak’ta başarılı olduklarını, Türkiye’de genelinde ise parti oylarının HDP’ye kaydığını söylediler. CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ve CHP Milletvekili Adayları, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Koltuk,..

CHP DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPTI..!

chp-den-ilk-degerlendirmeler-6ywty

Seçim sonrası değerlendirmede bulunan CHP’liler, Zonguldak’ta başarılı olduklarını, Türkiye’de genelinde ise parti oylarının HDP’ye kaydığını söylediler.

CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ve CHP Milletvekili Adayları, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Koltuk, toplantıda yaptığı konuşmada, CHP’nin Zonguldak’ta birinci parti olarak çıkmayı başardığını belirterek, “Zonguldak’ta partimizi birinci yaptığınız için teşekkür ederim. 13 yıllık AKP Hükümeti’nden kurtulduk” dedi.

TURPÇU: HDP’YE KAYMA OLDU
CHP’de ilk sırda seçime girerek milletvekili seçilen Şerafettin Turpcu, CHP’nin oylarından HDP’ye kayma olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:
“Vaatlerimizin peşindeyiz. Bunları yerine getirmek için mecliste çalışacağız. Bundan sonra ki seçimlerde baraj olmayacak. Baraj var diye oylar oraya gitti. 3-4 puan bizden de gitti.”

DEMİRTAŞ: BURUK SEVİNÇ YAŞIYORUZ
Demirtaş, seçimlerle ilgili CHP genel merkezinin politikalarının çok güzel olduğunu savunarak, şöyle dedi:
“Genel Merkezimiz, halkın, işçinin, emeklinin, esnafın yanında duruş gösteren politikalar üretti. Bu da çok güzeldi. Biz de Zonguldak’ta birinci parti olup, en az 3 milletvekili çıkarma hedefindeydik. Tüm teşkilatlarımız güzel çalışmalar yaptı. AKP’ye karşı mücadele ettiğimiz seçim sonuçlarında birinci parti çıkmayı başardık ancak 3. vekilimizi çıkaramadık. Bu nedenle buruk sevinç yaşıyoruz. Ama halkımıza verdiğimiz sözlerin arkasında duracağız, Zonguldak bölgemizin var olan sorunlarının çözümü için çalışacağız.
Seçim çalışmalarındaki gayretlerinden dolayı parti örgütlerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, özellikle de bize oy veren veya vermeyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

GEZİ’NİN DENİZ’İ TEŞEKKÜR ETTİ
Partinin 3. Sıradan seçilemeyen milletvekili adayı Deniz Yavuz Yılmaz ise siyasetin uzun soluklu olacağı mesajını vererek, “beni kanatlarınızın altına aldığınız için teşekkür ederim. Bu gençlik yürüyüşü, bundan sonra da devam edecektir” diye konuştu.

AKIN: DEREYİ GEÇTİK
Seçime 4’üncü sıradan giren ancak seçilemeyen milletvekili adayı Harun Akın da, alınan sonuçtan ötürü partililerin üzülmemesi gerektiğini ifade ederek, “Hiç üzülmeyin. Tayyip Erdoğan’ın dediği olmadı. Siyaset bizden ibaret değil. Yine devam edecektir. Fotoğrafa bütünüyle bakarsak bu dereyi geçtik” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL