Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

ÇELİK MÜJDELER VERDİ..!

Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, Kdz. Ereğli Belediyesi’ni ziyaret etti, partisince düzenlenen etkinliğe katıldı. Belediye ziyaretinde Başkan Uysal’ı kutlayan Çelik, katıldığı etkinlikte de önce Ereğli..

ÇELİK MÜJDELER VERDİ..!

kampusanasayfa

Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, Kdz. Ereğli Belediyesi’ni ziyaret etti, partisince düzenlenen etkinliğe katıldı. Belediye ziyaretinde Başkan Uysal’ı kutlayan Çelik, katıldığı etkinlikte de önce Ereğli Devlet Hastanesi’nin eski bina ve arsasının eğitim kampusü yapılması için Bülent Ecevit Üniversitesi’ne devir edilmesi, ardından da Kent Meydanı ile ilgili müjde verdi.

Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, bir dizi ziyaret ve etkinliklere katılmak için geldiği Zonguldak programı kapsamında Kdz. Ereğli Belediyesini de ziyaret etti. Çelik’i belediye girişinde Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri karşıladı. Belediye başkanlık katında da Başkan Uysal’ın eşi Sevim Uysal ve kızı Ebru Uysal Hüseyin Çelik’e çiçek takdim etti.

Ziyarette; Ak Parti MKYK Üyesi ve Zonguldak milletvekili adayı Emine Çift, Ak Parti Zonguldak milletvekili ve 25. Dönem milletvekili adayı Özcan Ulupınar ve Faruk Çaturoğlu’nun yanı sıra Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Kdz.Ereğli ilçe başkanı M. Fatih Çakır, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile partililer hazır bulundu.

Uysal ve ekibini yerel seçim başarısından dolayı kutlayan Çelik konuşmasında “1 dönem yetmez, birinci dönemde işleri anca yerine oturtursun. En az 3 dönem, durmak yok yola devam. Ereğli’nin ağırlığına yakışır hizmetler bekliyorum. Buranın Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olması lazım” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Uysal’da Çelik’in bu sözlerine karşılık, “Halkımızın, Milletvekillerimizin ve sizlerin de desteğiyle Ereğli’de güzel çalışmalar yapacağımızdan kuşkunuz olmasın.” dedi.

ÜNİVERSİTE KAMPUSÜ HAYIRLI OLSUN

Çelik, sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile düzenlenen dayanışma yemeğinde yaptığı konuşmasında, Ereğli Devlet Hastanesi‘nin eski bina ve arsalarının Bülent Ecevit Üniversitesi‘ne devir edilmesine yönelik Maliye Bakanı ile akşam saatlerinde görüşme yaptığını ve bakanın bu talebi kabul ettiğini belirterek, “Hayırlı olsun”dedi.

Çelik konuşmasında, “Eski hastaneden arta kalan 40 dönüm bir arazimiz var. Buranın bir kampüs haline getirilmesi isteniyor. Maliye Bakanımızı arayarak kendisinden bu yönde ricada bulundum. Bakan bey, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne talimat verdi. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ MÜJDE KENT MEYDANI

Çelik ikinci müjdeyi, toplantının son bölümünde Kent Meydanı ile ilgili verdi. Çelik, “Belediye, Kaymakamlığın da üzerinde bulunduğu binayı yıkıp o bölgede bir kent meydanı yapmak istiyor, defterdarlıkta yaşanan sorunu Maliye Bakanıma ilettim. Ben Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne talimat veriyorum dedi. Yarın onun da yakasına yapışacağım, gerekli sözü de bize verdi, ikisi birden halloldu buradan söylemek istiyorum” diyerek ikinci müjdeyi de verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL