Genel Gündem Tüm Manşetler

ÇATUROĞLU’NDAN SONRA ÇAKIR’DA..!

Ak Parti’nin Kdz Ereğli için sürprizleri bitmiyor. Fakülte müjdesi veren Ak Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu’ndan sonra Fatih Çakır’da müjde verdi. Sağlık alanında devrim gibi müjdeyi açıklayan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet..

ÇATUROĞLU’NDAN SONRA ÇAKIR’DA..!

10355906_10202405276596965_1637260438717137291_n

Ak Parti’nin Kdz Ereğli için sürprizleri bitmiyor. Fakülte müjdesi veren Ak Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu’ndan sonra Fatih Çakır’da müjde verdi.

Sağlık alanında devrim gibi müjdeyi açıklayan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır Sağlık Bakanlığı’nın Zonguldak’a 3 adet butik hastane yapılmasına onay verdiğini ve bu hastanelerden birinin de Ereğli ilçe merkezine yapılacağını söyledi.

Kdz. Ereğli ilçesi için onayı alınan butik hastanenin eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu bölge civarına yapılacağını dile getiren Çakır, 1000 metre kare yer bulmaları halinde 1-2 ay içerisinde faaliyete geçeceğini söyledi. 

 
Çakır konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Sağlık Bakanlığı’nın Butik Hastane dediğimiz Halk Sağlığı Merkezi adı altında kurulan büyük hastanelerde ki yığılmaları engelleme adına ön hizmet verecek yerler. Bunlar yaklaşık 1000 metre kare alan üzerine kurulacak. 6 tane doktoru, aile halk sağlığı doktoru, 112’yide içerisinde barındıracağı butik hastane olacak. Zonguldak’a Sağlık Bakanlığı’nın bu proje ile ilgili 3 tane onayı var. Bu üç butik hastaneden biri Ereğli ilçe merkezine, biri Zonguldak İl Merkezine bir diğeri de Çaycuma İlçe Merkezi’ne yapılacak. Bu proje özellikle Ereğli ilçemiz için çok önemliydi. Çünkü yeni hastanenin şehir içerisinden alınıp Ömerli Mahallesi’ne taşınması o bölgedeki halkımızın eleştirilerine neden olmuştu. 
 
Bu nedenle yeni yapılacak butik hastaneyi eski devlet hastanemizin bulunduğu bölgeye yapmayı planlıyoruz. Eğer uygun yer bulunursa hemen bir bina kiralanacak ve 1-2 ay içerisinde halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Bina bulamazsak hazine arazisi üzerine bir an önce yatırım programına aldırarak böyle bir butik hastaneyi Ereğli halkının hizmetine sunmak istiyoruz. O bölgeyi önemsememizin nedenlerinden biride orada öğrenci kampüsü olacak ve öğrenci yoğunluğumuz artacak. Hem de o bölgedeki vatandaşlarımızın hastanenin uzak olmasından dolayı bizlere sitemleri vardı. Bunu da ortadan kaldırmış olacağız. Şu anda 1000 metre kare yer arıyoruz, 1-2 ay içerisinde hizmete açabilmek. Bizim isteğimiz bu hizmeti bir an önce Ereğli halkımızın hizmetine sunmak. 
 
Şu anda geçici yer bulsak dahi o bölgede arsa bulmak kaydıyla butik hastanenin kendi binasını yapacağız. Ben bu hizmetimizin şimdiden Ereğli halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu hizmetin ilçemize kazandırılmasında başta milletvekillerimiz olmak üzere sağlık bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL