Genel Gündem Tüm Manşetler

ÇATUROĞLU MÜJDEYİ VERDİ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli eski Devlet Hastanesi yerinin fakülte açılması işleminde Bakanlığın onay verdiği müjdesini verdi.   Kampüs bitirildiği zaman Kdz. Ereğli’deki öğrenci saysının 10 bin olacağını..

ÇATUROĞLU MÜJDEYİ VERDİ

Facebook-aşk-kapak-resimleri-tumblr

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli eski Devlet Hastanesi yerinin fakülte açılması işleminde Bakanlığın onay verdiği müjdesini verdi.  

Kampüs bitirildiği zaman Kdz. Ereğli’deki öğrenci saysının 10 bin olacağını sözlerine ekleyen Çaturoğlu;“Üniversitenin Merkez Kampüsüne Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Kdz. Ereğli Kampüsüne de Turizm Fakültesi kurulacak. Her iki fakültenin kuruluşu en son yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında imzalandı. Anılan fakülteler 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci kabul edecektir. İlimize hayırlı ve uğurlu olsun.  
Diğer taraftan, Bülent Ecevit Üniversitesinin bütçesinden Kdz. Ereğli Kampüsünün proje ve zemin etüt çalışmaları için ödenek ayrılmıştır. Zemin etüt ve proje çalışmaları bitirildikten sonra 2016 yılı içerisinde bütçe fasılları arasında aktarma yapılacak fiilen kampüs inşaatı da başlamış olacaktır. Kampüs bitirildiğinde Kdz. Ereğli 10.000 öğrenciyi ilçede ağırlıyor olacaktır. “, şeklinde konuştu…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL