Genel Gündem Tüm Manşetler

ÇATUROĞLU ERDEMİR’E SORDU!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın da katıldığı Erdemir Arge tesisinin açılış programında en yetkili ağızlardan taahhüt edilen Kdz. Ereğli Erdemir 50. Yıl Metalurji ve Kimya Fakültesinin akıbetinin ne olduğunu da..

ÇATUROĞLU ERDEMİR’E SORDU!

çaturoğlu-kapak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın da katıldığı Erdemir Arge tesisinin açılış programında en yetkili ağızlardan taahhüt edilen Kdz. Ereğli Erdemir 50. Yıl Metalurji ve Kimya Fakültesinin akıbetinin ne olduğunu da Erdemir yönetimine soruyor, Ereğli Kamuoyuna cevap bekliyorum. Bunu beklemekte Ereğli halkının hakkıdır.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Erdemir’e söz verdikleri Metalürji ve Kimya Fakültesinin akıbetini kamuoyuna açıklamasını istedi. Erdemir’in bu konuda sürekli sessizliğini koruması ve ilçe halkını ve yetkilileri bilgilendirmekten kaçınması eleştirilere neden oluyordu. Çaturoğlu açıklamasında ayrıca değişik konulardaki görüşlerini genel olarak şöyle dile getirdi: “Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi Global Bütçeye geçmiştir. Bu uygulama ile hastane faaliyetlerinin finansmanında kolaylık sağlanacaktır.

ZONGULDAK LOBİCİLİĞİ DEĞİŞİM OLUŞTURMALI

Uludağ Üniversitesi 20 Ocak 2015 tarihinde Ankara Bursa Evinde bir toplantı gerçekleştirdi. Bende bu Üniversitenin mezunu bir milletvekili olarak bu toplantıya davetliydim. Yaklaşık 3 saat süren bu toplantı Üniversitenin ve Bursa’nın Lobisi açısından çok önemli olmuştur. Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörümüz Sn. Mahmut Özer ile konuştum, en kısa zamanda Ankara’da Üniversitemiz böyle bir program icra edecektir. Bu konu Zonguldak Lobiciliğinin bir değişim oluşturması bakımından oldukça olumlu olacaktır. Bilindiği gibi bizim en zayıf noktamız, Zonguldaklılar olarak yeterince lobi faaliyeti yapamamaktır. Ayrıca Üniversitemiz ile “Zonguldak ve Çevre İllere ait Kalkınma Projesi” hakkında çalışmalar yapacağız.

B.E.Ü EREĞLİ KAMPÜSÜ YATIRIM PROGRAMINA ALINACAK TURİZM FAKÜLTESİ TAKİP ALTINDA

Çeşitli konularda işbirliği arzu ve azmi gösterdiği için Sn. Rektörümüz Mahmut Özer’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum diyen Çaturoğlu, Rektörümüzünbu yaklaşımının Zonguldak’a çok büyük katkılar sağlayacağına inancım tamdır. Öte yandan Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz.Ereğli Kampüsü 2016 yılı yatırım programına alınacaktır. Alaplı Kampüsü için ise arazi çalışmalarımız devam etmektedir. Kdz. Ereğli’de kurulacak Turizm Fakültesini de takip ediyoruz.

ERDEMİR’İN SÖZ VERDİĞİ FAKÜLTENİN AKIBETİ NE OLDU?

Bu arada Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın da katıldığı Erdemir Arge tesisinin açılış programında en yetkili ağızlardan taahhüt edilen Kdz. Ereğli Erdemir 50. Yıl Metalurji ve Kimya Fakültesinin akıbetinin ne olduğunu da Erdemir yönetimine soruyor, Ereğli Kamuoyuna cevap bekliyorum. Bunu beklemekte Ereğli halkının hakkıdır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL