Genel Gündem Tüm Manşetler

CAN KURTARMAK İSTEDİ, CANINDAN OLDU..!

Kdz. Ereğli Cemaller Köyü Çavuzağzı mevkisinde Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencisi Abdülmuttalip Demir (19) girdiği suda boğulma tehlikesi geçirdi. Olayın farkına varan Ereğli Belediyesi Nikah Memuru Şerafettin Akbulut,..

CAN KURTARMAK İSTEDİ, CANINDAN OLDU..!

DSC_0148_2

Kdz. Ereğli Cemaller Köyü Çavuzağzı mevkisinde Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencisi Abdülmuttalip Demir (19) girdiği suda boğulma tehlikesi geçirdi.

Olayın farkına varan Ereğli Belediyesi Nikah Memuru Şerafettin Akbulut, öğrenciyi kurtarmak istediği sırada dalgalara kapıldı. Akbulut, diğer vatandaşlar tarafından sudan çıkarıldı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Araştırma Hastanesine kaldırılan Şerafettin Akbulut kurtarılamadı.

Olay yerine gelen AFAD dalgıçları, Demir’in cesedine yaklaşık 10 dakika süren çalışmanın ardından ulaştı. Olay üzerine Demir ile Akbulut’un arkadaşları ve yakınları sinir krizi geçirdi.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gökhan Tufan’da olay yerine gelerek olay hakkında bilgi aldı.  Sevilen ve beyefendi kişiliği ile tanınan Şerafettin Akbulut’un ölüm haberini alanlar ise inanamadı.  Görgü tanıkları gazetecilere yaptıkları açıklamada, “Öğrenciler tatil nedeni ile piknik yapmak istemişler kayalıklarda oturdukları sırada dengesini kaybeden üniversite öğrencisi suya düşüyor, bağırışmaları duyan ve olay yerine giden Akbulut tereddüt etmeden öğrenciyi sudan çıkartmak istediği sırada dengesini kaybederek dalgalar arasında kalıyor. Akbulut sudan çıkartıldığında durumu zaten çok kötüydü, sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı ama çok üzgünüz. Genç öğrenci ise dalgıçlar tarafından çıkarıldı çok üzücü bir olay” dediler.

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL