Genel Gündem Tüm Manşetler

ÇAKIR TEBRİK ETTİ

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, Kdz. Ereğli İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş’e yaşanan son sel felaketinde ortaya koydukları çalışmalar sebebiyle teşekkür etti.   AKP Kdz. Ereğli..

ÇAKIR TEBRİK ETTİ
sayisiz-can-kurtardilar

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, Kdz. Ereğli İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş’e yaşanan son sel felaketinde ortaya koydukları çalışmalar sebebiyle teşekkür etti.

 

AKP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, bazı il genel meclis üyeleri ve bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İtfaiye Müdürlüğüne giderek yaşanan sel felaketinde ortaya koydukları özverili ve başarılı çalışmaları nedeniyle kendilerine teşekkür etti.

 

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin itfaiye Müdürü Muhammet Ateş ve itfaiye personeli tarafından karşılanan AKP’liler adına konuşan Fatih Çakır “Bölgemiz ve özellikle Çaylıoğlu’nda yaşanan sel felaketinde büyük maddi hasarlar meydana geldi. Tarım arazileri, işyerleri ve bazı evleri su bastı, su baskınları yaşandı. İşte bu noktada yaşanan felakete hızlı ve organize olmuş bir şekilde ulaşan İtfaiye ekiplerimiz yaşanan bu su baskınında en iyi sınavı vererek, can kaybının yaşanmamasına vesile oldular.   Açıkçası tüm ekipleri ile cefakar ve fedakarca çalıştılar. Burada İtfaiye personelimize o bölgede gösterdikleri özverili gayretlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Biz sizlerin her zaman yanınızdayız. Sizin öneminiz bu tür afetlerde bir kez daha ortaya çıkmış oldu.  Allah bir daha bu tür acılar yaşatmasın. Yaralar sarılmaya devam ediyor” sözleriyle konuştu.

 

İl Genel Meclis Üyelerinden Rıfkı Gültekin ise şunları söyledi:

“Çaylıoğlu olarak büyük bir afet atlattıklarını belirterek,  “Gerçekten Çaylıoğlu afetten büyük zarar gördü. Bunu anlatmak için afeti yaşamak gerekiyor.  İtfaiye ekiplerimizde olayın yaşandığı ilk andan itibaren gerekli tüm çalışmaları yaparak bölge insanımıza ve bizlere yardımcı oldular.  Kendilerini kutluyorum. Sağ olsunlar her noktada bizle beraber çalıştılar, emek harcadılar, haklarını ödeyemeyiz.  Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.”

 

Muhammet Ali Ateş de, İtfaiyenin sürekli olarak kendini yenilediğini ve bu tip doğal afetlere her zaman hazır olduğunu vurgularken görüşlerini şöyle dile getirdi:

 

“Biz gerçekten risk alarak çalışma ortaya koyuyoruz. Yaşanan son sel felaketinde ekiplerimiz sayısız canı selden kurtardılar.  Bu bizim görevimiz, biz bu görevimizi en iyi şekilde gerçekleştirmek zorundayız.  Bunun için arkadaşlarımız eğitim alıyor, kendi hayatını da riske alarak çalışıyor. Tabi afette birden fazla alanda sıkıntı yaşandığı için malzemelerimiz yetersiz gibi görülebilir, her alana ve noktaya yetişmeye çalışırken tesisat yönünde bazı sıkıntılarız oldu, ama yine de en hızlı şekilde ihtiyaç duyulan notlara ulaştık. Avrupa Birliği fonları tarafından kabul edilen projelerimiz var. Bu projelerimiz ile sertifika alan ve alacak kursiyerlerimiz var.

 

Öte yandan kuruduğumuz gönüllü kurtarma Derneği’miz çalışmalarına devam ediyor. Bu derneğimizde de malzeme yönünde bazı eksiklikler var. Bu ihtiyaçlarımızı da sizlerin desteği ile giderebilirsek, sorunlarımızı aşmış olacağız. Ayrıca bizlere gerçekleştirdiğiniz bu nazik ziyaret için teşekkür ediyor. Ayağınıza sağlık diyorum.”  

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL