Genel Gündem Magazin Tüm Manşetler

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ..!

‘27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’ dolayısıyla Karadeniz Ereğli Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Ereğli Sanat Kurumu ve Kent Konseyi işbirliği ile iki ayrı tiyatro etkinliği gerçekleştirildi. Her iki oyuna da gösterilen ilgiden..

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ..!

DSC_0467

‘27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’ dolayısıyla Karadeniz Ereğli Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Ereğli Sanat Kurumu ve Kent Konseyi işbirliği ile iki ayrı tiyatro etkinliği gerçekleştirildi. Her iki oyuna da gösterilen ilgiden dolayı oturacak yer bulamayanlar ilave sandalyelere oturtuldu.  

Karadeniz Ereğli Sanat Kurumu’nun 27 Mart 2015 Cuma günü saat 14: 00’te Erdemir Kültür Merkezi’nde çocuklar için hazırladığı ‘Bir Böğürtlen Masalı’ adlı oyunun yanında aynı gün saat 20.00’de de yine Erdemir Kültür Merkezi’nde büyükler için Kdz. Ereğli Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu’nun hazırladığı ‘Erkek Güzeli’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Erdemir Kültür Merkezi’nde tamamen Ereğli’nin yerel oyuncularıyla sahnelenen ‘Erkek Güzeli’ adlı oyunu eşi Sevim Uysal, Başsavcı Mesut Konuk, Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan ve Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte izledi.

‘Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlayan ve seyirciye de gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Başkan Uysal, tiyatronun, sanatın ve kültürün kötülüğün önüne geçen unsurlar olduğunu vurguladı.

Oyunun Yönetmeni Mehmet Cahit İşper’e çiçek vererek oyuncuları tek tek tebrik eden Başkan Uysal, “Tüm oyuncularımızı başarılarından dolayı kutluyorum. Ereğli halkına da bizleri yalnız bırakmadıkları ve salonu ağzına kadar doldurdukları için ayrıca teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Noyan Keskin’de Karadeniz Ereğli’de tiyatro kültürünün gelişmiş olduğunu belirterek, tamamen Ereğli’nin yerel değerlerine ait bir oyunun hazırlıklarına başladıklarını ifade etti. Keskin, Kent Konseyi 12 Nisan 2015 tarihinde Ereğlili tiyatro severlerle buluşturacaklarını söyledi.   

DSC_0407

DSC_0420

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL