Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

Bugün bu ilk mitingimiz…

31 Mart yerel seçimleri öncesinde miting maratonumuzu Zonguldak’tan başlatıyoruz. Bugün bu ilk mitingimiz. Bunun kadri kıymetini mutlaka bilin.

Bugün bu ilk mitingimiz…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak’ta “Bugün bu ilk mitingimiz. Bunun kadri kıymetini mutlaka bilin”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ta AK Parti’nin ilçe belediye başkanlarının tanıtıldığı mitinge katıldı.

Binlerce kişinin doldurduğu miting alanında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde hem petrol hem maden hem de doğalgazla milletimize yeni müjdeler vermeyi ümit ediyoruz. Türkiye’nin yer altı ve yer üstü kaynaklarını kullanmasının engellenmesine bir daha asla izin vermeyeceğiz” dedi.

14-28 Şubat seçimlerinde verdikleri destek için Zonguldaklılara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bir avuç için bir ömür veren Zonguldak’ın yürekli, mert ve çalışkan insanlarını Allah için seviyoruz. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde miting maratonumuzu Zonguldak’tan başlatıyoruz. Bugün bu ilk mitingimiz. Bunun kadri kıymetini mutlaka bilin. Zonguldak’tan bismillah dedikten sonra yolumuza yarın Tekirdağ’la devam edeceğiz. Ardından da mümkün olan en fazla ilimizle kucaklaşacağız. Bugün aynı zamanda Zonguldak’a aşkla hizmet edecek belediye başkan adaylarımızı sizlere takdim edeceğim. Zonguldak bizim eser hizmetimizi çok iyi bilen bir şehrimizdir. Gerek hükümet olarak gerek ise mahalli idarelerde Zonguldak’a hepsi birbirinden önemli yatırımlar kazandırdık. Birazdan özetin özeti hizmetlerimizi paylaşacağım. Ama daha önce Zonguldak’a olan şükran borcumu ödemek istiyorum. Ülke olarak geçen ayı Mayıs ayında kritik bir seçim yaşadık. Bu seçimlerde sadece karşımızdaki adayla ve ittifakla rekabet etmedik. Bununla birlikte Kandil’den Pensilvanyası’na, seçimi yönlendirmeye çalışan şer ocaklarıyla da mücadele ettik. Maalesef, Türk siyasi tarihine birer kara leke olarak geçen pazarlıklara, işbirliklerine, itibar suikastlarına imza attılar. Seçim kazanmak uğruna,devletin bakanlıklarını ve stratejik kurumlarını pazarlık konusu yapacak kadar ihtiraslarının kurbanı oldular. 14-28 Mayıs seçimlerinde Zonguldaklı kardeşlerimizin de desteği ile bu kirli plana, sizinle beraber geçit vermedik. İlk turda yüzde 52, ikinci turda yüzde 55 oy oranları ile milletin adamına çok güçlü bir şekilde sahip çıktı. Bu muhteşem sonuçtan dolayı ben hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Sizlerin şahsında, Zonguldak halkına bize olan teveccühleri, güvenleri ve vefaları için teşekkürlerimi iletiyorum. Siz bizi nasıl bağrınıza bastıysanız, biz de sizin emanetinize gölge düşürmeyeceğiz. Kara elmas diyarını her alanda daha da geliştirmek, kalkındırmak, bayındır hale getirmek için gece gündüz koşturacağız. Bundan en küçük şüpheniz olmasın” diye konuştu.

“Zonguldaklı madencilerimiz, şu sarı bereliler, enkaz altındaki vatandaşlarımızı kurtarmak için adeta seferber oldular”

Depremde binlerce vatandaşın hayatını kurtaran madencilere teşekkür eden Erdoğan, “Zonguldak sadece milli iradenin değil, milli dayanışmanın da sembolü. Bunu milletçe asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubat depremlerinde bir daha gördük. 11 ilimizi ve 14 milyon vatandaşımızı etkileyen bu depremde, 53 binden fazla insanımız hayatını kaybetti. Zonguldaklı madencilerimiz, şu sarı bereliler enkaz altındaki vatandaşlarımızı kurtarmak için adeta seferber oldular. Ben, bu madenci kardeşlerime, şahsım, ailem ve milletim adına tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. Bir cana daha ulaşmak, bir canı daha kurtarmak, milletimize güzel bir haber verebilmek için çoğu zaman canlarını tehlikeye attılar. Allah sizlerden razı olsun, rabbim gayretlerinizi daim eylesin”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL