Genel Gündem Tüm Manşetler

BU MESAJ ANLAYANA..!

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, engellilerin yaşadığı zorlukları dikkat çekebilmek için stant açtı, broşür dağıttı. Öğrencilerden Zerrin Koç, eski PTT Kavşağı’ndaki İş Bankası önünde yer alan meydanda..

BU MESAJ ANLAYANA..!

mesaj-acik-engellilere-rampa-olma-998u1

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, engellilerin yaşadığı zorlukları dikkat çekebilmek için stant açtı, broşür dağıttı.

Öğrencilerden Zerrin Koç, eski PTT Kavşağı’ndaki İş Bankası önünde yer alan meydanda gazetecilere yaptığı açıklamada, okullarındaki “Sosyal Sorumluluk Projesi” dersi kapsamında çalışma yaptıklarını söyledi.
Etkinliğe açtıkları günün, “3 Aralık Engelliler Günü’nde gerçekleşmesiyle daha da anlam kazandığını anlatan Koç, şöyle dedi:
“Sınıfımızdaki bir engelli arkadaşımız, yaşadığı zorlukları içiren bir fotoğraf albümü ile çalışma yaparak Belediye yetkililerine teslim etmişti. Biz de arkadaşlarımızla birlikte, aynı zamanda ders olan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, engelli arkadaşımızın çalışmasından esinlenerek bu etkinliği düzenledik. Birçok engelli geçidinin uygunsuz parklar nedeniyle işgal edildiğine şahit oluyoruz. Bu nedenle de engellilerimiz zor durumda kalıyor. Hazırladığımız stant ve dağıttığımız broşürlerle, engelli vatandaşlarımızın da aynı zamanda toplumda birer birey olduğunu anlatmak istedik.”
Öğrenciler, caddeden geçen vatandaşlara broşür dağıtırken, sembolik olarak bir aracı yaya geçidi başlangıcındaki engelli rampasını işgal eder halde bırakarak, yaşanan sorunun görülmesini sağladılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL