Genel Gündem Tüm Manşetler

BU KADARDA OLMAZ Kİ!

Toplumsal kültürümüzün yozlaşmaya yüz tuttuğu şu dönemde Kdz Ereğli’de yaşanan bir olay adeta yozlaşmayı tescilledi. Kdz Ereğli Avrupa kenti olarak her zaman birileri tarafından deklare edilmiş olsa da toplumun duyarsızlığı..

BU KADARDA OLMAZ Kİ!

YAYA GEÇİDİ

Toplumsal kültürümüzün yozlaşmaya yüz tuttuğu şu dönemde Kdz Ereğli’de yaşanan bir olay adeta yozlaşmayı tescilledi. Kdz Ereğli Avrupa kenti olarak her zaman birileri tarafından deklare edilmiş olsa da toplumun duyarsızlığı nedeni ile söylenen sözlerin gerçeklik durumu ortadan kalkıyor. 

Feshane şenliklerinin yapıldığı Anfi Tiyaroya geçiş güzergahı olan engelli vatandaşlarımızında kullanması için yapılmış olan yaya geçidine park edilen araç görenleri hayrete düşürdü.

Duyarsızlık boyutunu bir hayli aşıp artık saygısızlığa yüz tutmuş olan bu görüntü ise vatandaşlarında tepkisini çekti. Engelli vatandaşlarımıza ait yaya geçidine park edilen aracın yetkililer tarafından uyarılması veya kaldırılmaması ise olayın adeta tuzu biberi oldu. Olayın kahramanı engelli vatandaşımız Mevlüt Dilaver ‘Ben bu insanları anlamıyorum. Normal yaya geçidini bırakın artık engelli geçitlerine dahi araç park ediyorlar. Üstelik bu konuda kimse tarafından ne uyarılıyorlar nede cezaya tabi tutuluyorlar. Yetkililerin bu tür ihmalkarlıklara önlem alması gerekmez mi? Bizleri zor durumda bırakanlar ellerini vicdanlarına koysun’ dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL