Genel Gündem Tüm Manşetler

ŞAKA DEĞİL ! GERÇEK

Karadeniz Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okul idaresi öğrencileri ders saati içerisinde kaçmasını önlemek için kameralı sistem kurdu, okulun çevresindeki demirliklere gres yağı sürdü. Yaklaşık 1500 öğrencinin eğitim ve..

ŞAKA DEĞİL ! GERÇEK
amac-okulda-tutmak

Karadeniz Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okul idaresi öğrencileri ders saati içerisinde kaçmasını önlemek için kameralı sistem kurdu, okulun çevresindeki demirliklere gres yağı sürdü.

Yaklaşık 1500 öğrencinin eğitim ve öğrenim gördüğü Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin okul idaresi, ders aralarında okuldan firar eden öğrencileri tutabilmek için B Blok ile Metalürji Bölümü arasındaki 8 metrelik demir tellere gres yağı sürdü, okulun çevresini güvenlik kameraları ile kayıt altına almaya başladı.
Bazı öğrencilerin demirlere hasar vererek okuldan kaçtığının tespit edilmesinin ardından okul idaresi tarafından çeşitli tedbirler alındı.
Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Okul Aile Birliği yöneticileri okul idaresi ile birlikte Zonguldak Valiliğinin, ‘öğrenciler gündüz saatleri içinde okul içinde tutulacak’ talimatına uyulduğunu söylerken, pek çok öğrenci ise bu durumdan memnun olduğunu söyledi.
Lise son sınıf öğrencisi Burak Uslu gazetecilere yaptığı açıklamasında, okuldan kaçışın engellenebilmesi için alınan önlemlerden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Bazı arkadaşlarımız canları sıkıldığı zaman kaçıyorlardı. Çoğu arkadaşın dışarı çıktıktan sonra yabancı madde kullandığı kavga ettiği belirtiliyordu. Hatta geçen sefer, bir arkadaş demirlerden atlarken düştü ve bacağını kırdı. Bu olaylar çok sık görülmeye başladı. Öğretmenlerimizin bunu yapması daha iyi oldu” dedi.
Okul çevresinde alınan önlemler nedeniyle eğitim ve öğretimin daha huzurlu sürdürdüklerini belirten son sınıf öğrencisi Ferdi Okut ise şunları söyledi:
“Bazı direklere ve ağaçlara gres yağı sürüldü, teller takıldı. Ben bu önlemlerin bile yetersiz olduğunu düşünüyorum. Öğretmenlerimiz, bizi okulda tutabilmek için böyle önlemler alıyor. 20 Kişi okuldan kaçıyorsa bundan bin 500 öğrenci sorumluluk altında kalıyor. Açıkçası, alınan bu önlemler çok doğru. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

Gençler arasında uyuşturucu kullanımının yaygınlaşmaya başladığını iddia ederek, “Öğretmenlerimiz, bizim bu kötü alışkanlıklardan uzak durmamız için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bu yüzden öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” sözleri ile konuştu.
Öte yandan Okul İdaresi ise gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL