Genel Gündem Sağlık Tüm Manşetler

Bölgemizde ilk kez.

Şah damarında tümör tespit edildi. Bu ameliyat bölgemizde ilk kez yapıldı.

Bölgemizde ilk kez.

Şah damarında tümör tespit edildi. Bu ameliyat bölgemizde ilk kez yapıldı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde boyun ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 53 yaşındaki Mustafa Yiğit’in şah damarında tespit edilen tümör başarılı bir operasyonla alındı.

Ereğli’de boyun şişliği ve ağrı şikayetiyle Özel Kdz. Ereğli Echomar Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz polikliniğinde muayene olan Mustafa Yiğit’in yapılan tetkikler sonucunda şah damarında tümör tespit edildi. Başarılı geçen ameliyatta şah damarındaki tümörü alınan hastamız sağlığına kavuşarak taburcu edildi.
Özel Kdz. Ereğli Echomar Hastanesi’nde ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Ali Kemal GÜR, süreç hakkında bilgiler verdi.

Doktor GÜR açıklamasında, “Hastamız bize boynunda şişlik ve ağrı şikayetiyle geldi. Aslında bu tesadüfen saptanan bir durum oldu. Boyun muayenesinde ultrason ve MR sonucunda , şah damarının içerisinde kitle görüldü.  Ameliyatta çok şükür bir sıkıntı olmadı, tümörü çıkarttık. Yüzde 90 iyi huylu gibi görünüyor fakat 2 hafta sonra patoloji raporuna göre kesin bilgimiz olacak. Hastamız şu an sağlına kavuştu.” Dedi.

2 ay önce izine geldiğinde, durumu fark ettiklerini anlatan Yiğit, ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Ali Kemal GÜR ve  ekibine teşekkür ederek, sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Hastane Başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu ise, nadir görülen bir hastalık olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Şah damarı kişinin ameliyat açısından, vücudun en tehlikeli olan yerlerinden biridir. Orada olan bir tümörü çıkartmak, zor bir iştir. Hocamız Doç. Dr. Ali Kemal bey bu tümörü başarılı bir şekilde çıkardı, ve hastayı sağlığına kavuşturdu. Sanıyorum bu ameliyat bölgemizde ilk. Çünkü çok nadir görülen bir hastalıktır. Hastanemizde yapılan bu ameliyat bölgede ilk gerçekleştirilen ameliyat olma özelliğini de taşıyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL