logo

Bir seste BBP’sinden…

Erdemir’e Yıllarını Veren Oypalı ve Taşeronlara Kadro Verilsin!…

Türk Metal Sendikası Kkdz. Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz‘ı makamında ziyaret ederek başarılar dileyen Büyük Birlik Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, ‘Türk Metal Sendikası’nın Kdz. Ereğli için önemli, çok kıymet ve değer verilen bir sendika olduğunu vurgulayarak, yeni başkan ile yönetiminin sendikaya Kdz. Ereğli‘ye hayırlar getirmesini temenni etti.

1 yıl içinde fabrikaya 200-300 işçi alınması planı

Başkan Turabi Çelik, Başkan Yakup Yılmaz‘la Erdemir‘in Ereğli ekonomisine kattığı değere ve Erdemir‘in bölgeden işçi almasına sevindiklerini söyledi. Yakup Yılmaz‘da 1 yıla yayılması planlanan fabrikaya işçi alımının 200-300 kişiyi bulabileceğini söyledi.

Oypalı ve taşeron işçiler, derhal kadroya geçirilmeli…

Erdemir’e emek veren Oypalı ve taşeronlar işçilere kadro verilerek sendikalı olmalarını beklediklerini dile getiren Başkan Turabi Çelik, ‘Erdemir‘e yıllarını veren emekçi işçiler, derhal kadroya geçirilmeli. Bu bir fırsat. Yaşları tutan veya tutmayan kim varsa kadro yapılarak seçim öncesi verilen sözler tutulmalı.

Erdemir işçisi 8-10 bin lira, Oypalı asgari ücret alıyor

Asıl işi yapan ve sendikal hakları bulunmayan bizim gariban çocuklar asgari ücrete çalışırken, kadrolu Erdemir işçisi 8-10 bin lira maaş alıyor. Burada bir yanlışlık, bir adaletsizlik var. Yaşları ve şartları tutan 75 kişi olduğunu öğrendik. 900‘ün üzerindeki Oypalı yine hayal kırıklığı yaşayacak’ diye konuştu.

 

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx