Genel Gündem Tüm Manşetler

BELEDİYE DUYARSIZ KALMADI..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, sokak hayvanlarının da beslenebilmesi, içindi mama ve su bulunan yapı oluşturulduğu bildirildi. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazıl açıklamada, sokak sakinlerinin çok sayıda imza toplayarak verdikleri talep..

BELEDİYE DUYARSIZ KALMADI..!

sokak-hayvanlarina-beslenme-noktasi-kuruldu-cwc2o

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, sokak hayvanlarının da beslenebilmesi, içindi mama ve su bulunan yapı oluşturulduğu bildirildi.
Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazıl açıklamada, sokak sakinlerinin çok sayıda imza toplayarak verdikleri talep dilekçesi hareke geçen Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün, ilçenin Süleymanlar Mahallesi Ali Aydos Sokak’ta bulunan yeşil alana ‘beslenme noktası’ kurdukları belirtildi.
Konuya ilişkin yapılan açıklamada, sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının karşılamanın hedeflendiği belirtilerek şu bilgiler aktarıldı:
“Müdürlüğümüzün personelince günlük olarak temizliği, su ve mama konulması yapılacak olan beslenme noktasının belediyemize ait hurdalıkta kullanım dışı olan değişik malzemelerin toplanıp Vektör Kontrol ve İlaçlama Merkezinde, personelimiz tarafından montajı yapılarak kullanıma tekrar kazandırılmıştır.
Beslenme noktasının temizlik ve bakımında hayvan sever sokak sakinleri de sorumluluk üstlenecek olup, temiz evsel yemek artıkları değerlendirilerek sokak hayvanlarının ihtiyaçları karşılanması amaçlanmıştır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL