Genel Gündem Tüm Manşetler

BELEDİYE DURUMA EL KOYDU

  Yıllardır ilçenin yaşadığı ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan trafik kaosunun çözümü için Kdz.Ereğli Belediyesi harekete geçti. Kdz. Ereğli Belediyesi, Taksiciler Derneği Başkanlığına gönderdiği yazı ile Taksi Durakları ve Ticari..

BELEDİYE DURUMA EL KOYDU
 taksi

Yıllardır ilçenin yaşadığı ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan trafik kaosunun çözümü için Kdz.Ereğli Belediyesi harekete geçti. Kdz. Ereğli Belediyesi, Taksiciler Derneği Başkanlığına gönderdiği yazı ile Taksi Durakları ve Ticari Taksi çalıştırılmasına ait yönetmeliğin ilgili maddelerinin uygulanmasını istediği bildirildi. Belediye,  yasa ve yönetmeliklere uymayan araçlara cezai işlem uygulayacak.

Konuya ilişkin Kdz.Ereğli Belediyesi Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklama şu şekilde: 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması ile ilgili kanunun uygulanması yönündeki çalışmalarını tamamlayan Kdz. Ereğli Belediyesi, İlçe de taşımacılık yapan taksilere yönelikte düzenlemeye gitti.  İlçedeki taksicileri, Taksiciler Derneği’ne gönderdiği yazı ile uyaran belediye, taksimetre açılması, kılık kıyafet, ehliyet sorgusu ve sigortalı şoför çalıştırılması ile ilgili denetimlerin başlayacağını açıkladı. İlgili yazıda, “Kdz. Ereğli Belediyesi Taksi Durakları ve Ticari Taksi Çalıştırılmasına ait Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre taksimetre açılması, kılık kıyafet, ehliyet sorgusu ve sigortalı şoför çalıştırılması ile ilgili kontroller yapılacaktır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için üyelerinizin bilgilendirilerek yönetmelik hükümlerine göre gerekli uygulamaların yapılmasını rica ederim.” denildi. Katlı Otoparktan kalkan köy minibüslerine yönelik olarak da tarife, giriş-çıkış ve güzergâh denetimlerinin başladığı ve bu denetimlerinde aralıksız olarak süreceği belirtildi” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL