Genel Gündem Tüm Manşetler

BEDELLİ PARASI İÇİN SATIYOR

– Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bedelli askerlik müjdesinin ardından Alaplı ilçesinde yaşayan Yasin Şahin, bedelli askerlik için gerekli 18 bin lirayı ödeyebilmek amacıyla otomobilini internet aracılığıyla satışa çıkardı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun..

BEDELLİ PARASI İÇİN SATIYOR
bedelli-askerlik-icin-otomobilini-satiyor_1

– Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bedelli askerlik müjdesinin ardından Alaplı ilçesinde yaşayan Yasin Şahin, bedelli askerlik için gerekli 18 bin lirayı ödeyebilmek amacıyla otomobilini internet aracılığıyla satışa çıkardı

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bedelli askerlik müjdesinin ardından Alaplı ilçesinde yaşayan Yasin Şahin, bedelli askerlik için gerekli 18 bin lirayı ödeyebilmek amacıyla otomobilini internetten satışa çıkardı.

27 yaşındaki Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güreş antrenörü olduğunu, öğrencilerini şampiyonaya hazırladığını belirterek, beş yılda biriktirdiği parayla aldığı otomobilini bedelli askerlik için satışa çıkardığını söyledi.
Yaklaşık 3 yıl önceki bedelli askerlik uygulamasından yaşı tutmadığı için faydalanamadığına dikkati çeken Şahin, şöyle konuştu:
“Başbakanımızın bedelli açıklaması bizleri çok mutlu etti. Gençlik ve Spor Müdürlüğünde güreş antrenörüyüm. Beş yıl boyunca biriktirdiğim parayla kendime otomobil almıştım. Bir yıl bindiğim aracımı bedelli askerlikten faydalanabilmek için satışa çıkardım. İnternette, “Bedelli askerlik yapacağımdan dolayı aracımı satıyorum” diye ilan verdim. Güreş eğitimi verdiğim 70 öğrencim var. Öğrencilerimin dağılmaması için bedelli askerliği bekledim.”
Öğrencilerini şampiyonaya hazırladığını vurgulayan Şahin, “Bu şampiyona bizim için çok önemli olduğu için aracımı satarak bedelli askerlik yapmaya karar verdim.
Aracımı sattığımdan dolayı çok üzgünüm ama hem öğrencilerim hem de bedelli askerlikten faydalanmak için satmak zorundaydım” dedi.
(Haber Cem Sürmeneli)

YORUMLAR (2)

  1. batuhan diyorki:

    Cinsiyetini değiştirseydin ya . Hem daha ucuz olurdu hemde sana yakışan bu olurdu devleti, toprakları korumak daha önemli ne olabilirdi ! İşinize baksanıza siz ! Dert etmeyin biz fakirler 20 sene askerlik yaparız senin evini, şampiyonluğunu, topraklarını korumak için.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL