Genel Gündem Tüm Manşetler

BAYRAĞINA SAHİP ÇIK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Kdz.Ereğli’de bazı sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar, Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda direkteki Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesine tepki için yürüyüş düzenledi.   Kdz.Ereğli’de bazı sivil toplum kuruluşları ile..

BAYRAĞINA SAHİP ÇIK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
1515656

Kdz.Ereğli’de bazı sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar, Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda direkteki Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesine tepki için yürüyüş düzenledi.

 

Kdz.Ereğli’de bazı sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerin temsilci ve üyeleri, Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda direkteki Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesine tepki için gösteri yürüyüşü yaptı.

 

KALABALIK YÜRÜYÜŞ BOYUNCA ARTTI

Müftü Mahallesi İstanbul yol ayrımı kavşağında toplanan kalabalık, “Vatan sana canım feda”, “Ereğli uyuma bayrağına sahip çık”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Türk’üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz”, “Bayrak namustur namusuna sahip çık”, “Ne Mutlu Türk’üm diyene” şeklinde sloganlar atarak, yürüyüşe geçti. Ellerindeki bayrakları sallayarak yürüyen gruba çevredeki vatandaşlar da ev ve işyerlerinden alkış ve ıslıklarla destek verdi. Kalabalık grup Devrim Bulvarının ardından Atatürk Anıtı önüne geldi.

 

“ŞEHİTLERİ BAYRAK DÜŞMESİN DİYE VERMEDİK Mİ?”

Atatürk Anıtı önünde platform adına açıklamayı Ramazan Kanca yaptı. Türk Bayrağı’nı indirme girişimine tepki vermek için toplandıklarını belirten Kanca, “Bayrak bağımsızlığımızın en önemli simgesidir. Birlik ve beraberliğimizin bütünlüğümüzün ay yıldızlı ifadesidir. Bayrağa uzanan eller kutsal değerlerimize uzanmıştır. Eşkiya eşkiyalığını, bölücü bölücülüğünü, hain hainliğini dün yapmış bugün de yapmaktadır. Bayrağımıza al rengi veren şehitlerimizin kanı değil midir ezelden bugüne milyonlarca şehidi bayrak yere düşmesin diye vermedik mi? Bugün üç beş çapulcu Bayrağımızı indirmeye çalışacaksa yüce devletimiz bunu engelleyemeyecekse yarın vatanımıza yapılan saldırıyı nasıl savunacağız?

 

AÇILIM TERANESİ

Türkiye’de bir açılım teranesi söylenmektedir. PKK ile pazarlık sürecinde olanlar vardır. Bölücübaşı ile müzakere edenler bu hal ve davranışlardan vazgeçmelidir. Şehit haberi gelmiyor, PKK silah bırakıyor diyerek bölücü hareketi meşrulaştırmaya çalışanlar bunun emperyalist bir proje olduğunun farkına varmalıdırlar. PKK’nın çocuklarımızı kaçırıp dağlara çıkarmasına göz yumanlar, çözüm sürecine zarar gelmesin diye devleti aciz bırakanlar dış güçlerin oyununa gelmeyelim diye milletin reflekslerini köreltenler gaflettedirler. Bu gafletten derhal uzaklaşmalıdırlar. Hiçbir siyasi çalışma hiçbir siyasi proje Türk Bayrağı’na yapılan saldırıyı milli menfaat sınırları içinde açıklayamaz. Türk Bayrağı’na yapılan saldırı her Türk için utanç sebebidir. Hiç kimse Türk milletinin sabrını test etmesin zira bu teste girişenler tarihte olduğu gibi bugün de hak ettiği cevabı alacaktır. Türk Milletinin şamarı bayrağa saldıranlara ve buna çanak tutanlara en şiddetli biçimde çarpacaktır.

 

“BU VATAN TÜRKİYE’DİR”

Birilerinin zoruna gitse de bu vatan Türkiye’dir. Bu topraklarda yaşayanlar Türk milletidir. Etnik kökeni ne olursa olsun al bayrağımıza kan verenler bu milletin müşerref evlatlarıdır. Sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşayacak Türkiye’nin bu müşerref evlatları gaflet ve delalet uykusunda değildir. Aksine kutsal değerlerin bilincinde ve milli nöbettedir. Bayrağımızı oradan indirmeye çalışanların ellerini kırmak da fiili görevimizdir. Hepimizin tek tek Lice’ye gidip bayrağımızı göndere çekmesi mümkün değildir. Ancak bugün bu yürüyüşe katılanlar Kdz.Ereğli’yi Lice’ye götürmüş, Lice’yi Kdz.Ereğli’ye getirmiştir. Dalgalanan tek bayrak Türk Bayrağıdır, bu bayrak inmeyecek sonsuza kadar hür ve müstakil kalacaktır.

 

“GÜCÜMÜZ CESARET VERMEKTE”

Bulunduğumuz coğrafya ateş çemberindedir. Bir tarafta Ukrayna, bir tarafta Suriye, Musul konsolosluğumuzda beliren tedhiş ve terörizm ülkemiz için yeni ve sıcak bir mevzu. Türkiye bir cendere içine sokulmak istense de bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkıyoruz. Herkes bilmelidir ki siyaset üstü bir üslupla ve duyarlılıkla toplandık. Bu duyarlılık esasında milli gücümüzdür. Milli gücümüz bize cesaret vermektedir”

Grup, burada bir süre slogan attıktan sonra dağıldı. Bayrak Platformunu BBP, Saadet Partisi, Alperen Ocakları, Türk Eğitim-Sen, Türk Metal Sendikası, Son Ocak Dergi Temsilciliği, Yürütme Kurulu, Turabi Çelik Mesut Özdemir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL