logo

BATİYAC Jandarmada…

Batı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarları Cemiyeti, Jandarma Haftası dolayısıyla Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Ali Akça’yı ziyaret etti.

Jandarma’nın bölgedeki çalışmalarını takdirle takip ettiğini belirten Başkan Çıladır, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 183’üncü Kuruluş Yıldönümünü kutladı.

“DİSİPLİN VE DENETİM GETİRECEK”
Ziyarette bu hafta TBMM gündemine gelecek olan İnternet Medya Yasası hakkında Akça’ya bilgi veren Başkan Sina Çıladır; “Çıkarılacak olan yasayla ilgili birçok tartışma var. Fakat İnternet Medya Yasasının, mesleğimize bir disiplin ve denetim getireceğini düşünüyorum. Mesleğimizdeki dezenformasyon bu yasayla son bulacaktır. İnternet Medyası’na yasal bir zemin kazandırmak önemli bir gelişmedir. Yıllardır yaptığımız çalışmaların nihayet meyvesini alacağımızı bilmek bizleri ziyadesiyle memnun ediyor”, dedi.
Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette Akça, yerel medyanın önemine dikkat çekerek; “Basın bizler için önemli. Doğru ve gerçekçi bilgi ile donanmış bir basın aynı zamanda bir nevi denetim mekanizmasıdır”, şeklinde konuştu.
Yaklaşık 1 saat süren ziyaret hatıra fotoğrafı sonrası son buldu.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?