Genel Gündem Tüm Manşetler

BAŞKAN UYSAL’IN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI..

  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.   Başkan Uysal’ın mesajı şöyle; “Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları,..

BAŞKAN UYSAL’IN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI..

1-1

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Uysal’ın mesajı şöyle;

“Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gündür.

Engelli vatandaşlarımızın yaşam boyu karşılaştıkları en büyük zorluk sahip oldukları engeller değil; engelliliklerinden kaynaklanan farklılığı bahane edip, karşılarında engelleyici tutum görmeleridir.

Engelli olduğu için, kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine engelinden dolayı, hiçbir şeyden yoksun kalmamasına özen gösterilmeli, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır. Çünkü onların yeteneklerinden ve üretkenliğinden faydalanmamak tüm toplumun engeli ve noksanlığı olacaktır.

Yüce dinimize göre insan, zübde-i kâinat ve eşref-i mahlûkattır.

Varlıkların en mükemmeli, en üstünü ve en şereflisi olan, âlemde var olan her şey hizmetine sunulan insanın Allah katındaki değeri iman, ibadet, salih amel, takva ve güzel ahlakı nispetindedir. Çünkü Allah insanları bu açıdan değerlendirmekte, onların fizik yapılarına, renklerine, ırklarına, cinsiyetlerine, sağlam veya engelli oluşlarına bakmamaktadır. Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’de “Allah sizin ne biçimlerinize ne de bedenlerinize bakar fakat o sizin yüreklerinize bakar.” (Müslim, Birr, 45) buyurmuştur.

Nüfusun 9 milyonu, Kdz.Ereğli merkez nüfusumuzun da 2 bin 500’ünü engelli vatandaşlarımızın oluşturduğunu düşündüğümüzde, bizler de Kdz.Ereğli Belediyesi olarak, engelli kardeşlerimizin hayata pozitif bakması ve sosyal hayatın içinde olmaları gerektiğine inanıyor ve yaptıkları tüm çalışmaları destekliyoruz. Bunun için, engellilerimizin sosyal yaşama katılmasındaki engelleri ortadan kaldırmaya ve engellilerimizin günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalara önem veriyoruz.

Bu düşüncelerle, Dünya Engelliler Gününde yürekleri sevgi dolu engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL