Genel Gündem Tüm Manşetler

BAŞKAN SÖZ VERDİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, AK Parti Belediye Başkan Adayı Operatör Doktor Hüseyin Uysal, Belediye hizmetlerinin adaletli sağlanacağını, sorunların da mahalle halkı ile birlikte çözüleceğini bildirdi.    Dr. Uysal, Ereğli Belediye Meclis Üyesi..

BAŞKAN SÖZ VERDİ

uysalkirmaci3

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, AK Parti Belediye Başkan Adayı Operatör Doktor Hüseyin Uysal, Belediye hizmetlerinin adaletli sağlanacağını, sorunların da mahalle halkı ile birlikte çözüleceğini bildirdi.
   Dr. Uysal, Ereğli Belediye Meclis Üyesi Halil Bozkuş’un, Kırmacı (Kemer) Mahallesi’nde düzenlediği kahve toplantısında vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, “Belediye hizmetlerinde toplumsal ve adaletli şekilde hizmet sunacağız” dedi.
   Mahallelerde yapılacak hizmetlerde kararları mahalle sakinlerinin de bilgisi dahilinde, danışarak alacakları sözünü veren Uysal, şunları söyledi:
   “Hep birlikte Ereğli’yi daha güzel yerlere getireceğiz. Daha yaşanılabilir, daha sağlıklı daha güvenli, olanaklarından herkesin yararlandığı çağdaş bir Ereğli yaratmak için gelin hep birlikte, hep beraber olalım. 
   Aynı zamanda Kırmacı Mahallesi sakini olan Sayın Halil Bozkuş bizimle sürekli görüşüyor, mahallenin sorunlarını da anlatıyor. Ancak bugün, burada sorunların direk olarak sizler tarafından saf, temiz dillerinizle anlatmanızı istedi. Biz de bu vesileyle geldik. Burada sizin sorunlarınızı dinlemek istiyoruz. Biz de gerekli notlarımızı alalım. Buna göre size cevap verelim.”
   
   KENDİNİZİ ELLERİME EMANET ETTİNİZ
   Uzun yıllar Ereğli devlet Hastanesi’nde “Genel Cerrah” olarak görev yaptığını hatırlatan AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Op. Dr. HüseyiN Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:
   “Siz, doktorluk yaptığım sürece kendinizi, sevdiklerinizi benim bilgime, ellerime emanet ettiniz. Bana güvendiniz. Allah’a şükür, ben de mahcup olmadım, başardım. Ve bugün de ben kendimi sizlerin ellerine emanet ediyorum. Sizlerin katkılarıyla, Allah’ın izniyle seçimi alacağımıza inanıyorum. Her zaman karşınızda doktor kimliğimle bulundum. Size şu sözü veririm; hepimizin yaşayacağı sağlıklı, güvenli bir çevre yaratacağız. Çağdaş bir kent olabilmemiz için sizin desteğinizi bekliyorum.
   
   VATANDAŞTAN SORU İSTEDİ; NOT ALDIRDI
   Uysal, daha çok sohbet havasında geçmesini istediği toplantıda, mahalle sakinlerinden soru sormalarını isterken, bir yandan da notlar aldırdı.
   Vatandaşların; “Son dönemde mahalle halkı olarak Halil Posbıyık’tan memnun değiliz”, yukarıya TOKİ evleri yapıldı, 48 dairenin atıklarını yukarıdan aşağı saldılar, boşa akıyor. Ana hatta bağlı değil. Şimdilik sıkıntı yok ama yazın sinek yuvası olacak”, “Çimento fabrikası, atık hattı, çöplük; hepsi bizim burada. Biz, burada arazilerimizin imara açılmasını istiyoruz. Burada sıkışıp, kaldık. Çocuklarımız ev yapamıyor”, “20 yıldır söz veriliyor ama verilen sözler tutulmuyor. “, “Kimse belediyeye gittiğinde iteklenmesin. Ben, Belediye reisinin makamına girdiğim zaman kendi yerim gibi rahat girmek istiyorum. Vatandaş olarak belki işimi yapamayabilirsin ama hiç olmazsa belediye başkanı bana bir gülsün. Tatlı olalım, tatlı konuşalım. Bağırmakla hiçbir iş hallolmaz, bataklığa gider” şeklindeki konuşmaları ve tepkilerine ilk olarak, yerel söylemle; “Biz Gülcöz, biz gülcöz” diye yanıtladıktan sonra şöyle konuştu:
   “Göreve seçilmemiz halinde sorunları, belediyede konunun uzmanı ve sorunun yaşandığı mahaldeki insanlarımızla bir araya gelinecek. İki tarafın ortaklaşa alacağı kararlar birlikte alınacak. Biz, Ereğli’yi hep beraber yönetelim diyoruz. Yani Ereğli bizim diyoruz. Toplumsal adaletten bahsediyoruz. Dolayısıyla sizlerin görüşü alınmadan bir şey yapmak söz konusu değil. 
   Devletle alakalı konuları da çözümü de Sayın Milletvekilimiz Ercan Candan’a bildirerek çözüm üreteceğiz. Kendisi de size gelerek, Devlet tarafından Kırmacı Mahallesi’ne kazandırılacak hizmetlerle ilgili bilgiler verecek. Belediyeye düşen görevleri ben zaten yapacağım. Sayın Milletvekilimiz de Devlet’in yapması gereken hizmetlerin gelmesini sağlayacak. Bu sayede sorunların çözümü hem süratli hem de doğru şekilde olacak. Biz, Ereğli’ye hem Belediye, hem de Devlet eli değmesini istiyoruz. Bu konuda da söz veriyorum. Önümüzdeki günlerde açıklayacağımız projelerimizde de bölgenizde nelerin yapılabileceğini daha net göreceksiniz. 
   Buradan bir kez daha söylüyorum; Siyasette hava da su da, her şey temizlenecek. Bu konuda da söz veriyorum. Bize o versin, vermesin, yandaş olsun, olmasın; Belediyede herkesi eşit mesafede kucaklayacağız, iteklemeyeceğiz, insanlar asaygılı davranacağız. Biz, insan odaklı siyaset izleyeceğiz. Çünkü insan en değerli varlığımızdır. 
   Sayın Milletvekilim Ercan Candan, eğitime yönelik çalışmalar çok önem veriyor. Bu doğrultuda, Ereğli’de üniversite öğrenci sayısının yeterli seviyeye geleceği sözünü de veriyorum. Bu da, nüfusa orantılı olduğuna göre ilçemizdeki öğrenci sayısı bugünkü koşullarda 13 bini bulacak şekilde fakülte ve yüksek okul ilaveleri yapılacak. Öğrenci sasıyı 13 binin altında kalırsa, gelin bana hesap sorun. 
   Belediyeye işçi alımlarında, mahallelerde yapılacak hizmet ve yatırımlara paralel olarak eşit ve adilane şekilde alım yapılacak.Bu konuda Sayın Halil Bozkuş’un talebine katılıyor ve söz veriyorum.
   
   
   BOZKUŞ, SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNÜ İSTEDİ
   Toplantıda konuşan Halil Bozkuş da, sorunları dile getirerek, şöyle dedi:
   “Mahalle’de daha önce verilen vaat edilen bir çok projer hala hayata geçirilmedi. Çöplük projesi olduğu gibi duruyor. Evsel atıklar hala boşa akıyor. Biz nerede yaşıyoruz?
   Tamamını bildiğim bu sorunların İlçe Başkanı ve belediye başkan adayımıza anlatılması için bu toplantıyı düzenledik. Bu sorunların çözülmesinin sözünü versinler. Devlet Demir Yolları’na ait arazilerde evleri olan vatandaşlarımız var. Bunların sorunları halledilmeli. Halen vatandaşlar bu araziler için kira ödüyorlar. Hükümet tarafından üretilecek çözümle bu araziler vatandaşlara uygun koşullarda satılmalı. Belediyeye işçi alımlarında, Kırmacı Mahallesi’nin de göz ardı edilmemesini, eşit davranılmasını istiyorum.”
   Bir vatandaşın, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın verdiği sözleri hatırlattığı Bozkuş, Geçen seçim döneminde, O otobüsün üzerine çıktı. Sizi görünce de gaza geldi. Öyle bir konuşma yoktu ama bir sürü sözler verdi. Ama tutmadı” diye konuştu.
   Uysal’ın, Bozkuş’u listesinden belediye meclisine istediği mahalle sakinleri, Halil Pozkuş’un yanında olduklarını dile getirdiler.
   İşadamı Celal Bozkuş, mahalle muhtarı ve kalabalık mahallelinin katıldığı toplantıda hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL