logo

07 Ağustos 2020

BAŞKAN İSYAN ETTİ…

Kdz Ereğli Belediyespor 2. Başkanı İhsan Yazıcıoğlu Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kaan Kocaman’a açıklamalarda bulundu.

Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Kdz Ereğli Belediyespor 2. Başkanı İhsan Yazıcıoğlu ‘Bölgesel Amatör Ligler kaldırılmalıdır’ dedi.

Pandemi süreci ve bundan sonra göreve devam edip etmeyeceğine de açıklık getiren Yazıcıoğlu ‘Korona illeti ülkemizi ve dünyayı her platformda etkiledi. Bende kronik bir hastayım. Devam edebilme olasılığımı çok düşük görüyorum’ dedi.

Kdz Ereğli Belediyespor 2. Başkanı İhsan Yazıcıoğlu Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kaan Kocaman’a yaptığı açıklamanın tamamı şöyle;

“Öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum. Pandemi sürecinden herkes ve her şey gibi dünya ve Türk futboluda nasibini aldı. Yalnız Federasyon yine her zaman olduğu gibi amatör takımlara üvey evlat muamelesi yaptı ve yapıyor. Profesyonel liglerin akıbeti belli oldu. Bizlerle ilgili bir türlü karar alamadılar. Play Out oynatılamaz demek için resmi bir yazımız dahi elimizde yok. Herşey havada kalmış durumdadır. Topçular beni arıyor. Başkanım ne yapacağız diyorlar ve biz cevap veremez olduk. Yeni dönem için arkadaşlara devam edip edemeyeceğim konusunda kesin bir kararı henüz veremediğimi ancak devam edememe durumumun yüksek olduğunu söyledim. Zira bende kronik bir hastayım. Bu işlerde sahada olmanız, tesiste olmanız gerekir. Sağlık herşeyin başında gelir. Kasım ayı gibi ikinci dalganın geleceğinin konuşulduığu şu dönemde futbolun bu denli belirsizliğini koruduğu ortadayken kendim adına kesinlikle devam ederim diyemiyorum. Bu takıma devam edemesemde desteğimiz olmayacak anlamına gelmez. Bölgesel Amatör Lig bence kaldırılmalıdır. Daha önce olduğu gibi il bazında şampiyonluklar belirlenip Türkiye Şampiyonası adı altında oynatılarak terfi eden takımlar belirlenebilir. Federasyon ne karar verecek bilemiyorum. Ancak Bölgesel Amatör Ligler 80-90 tane oyuncu grbunun eline bırakılmış. Takımlar onların elinde döner hale gelmiş. Yeni bir sistem ile herşey daha iyiye gidebilir. Bakalım Federasyon bizlerle ilgili ne karar verecek bekleyip göreceğiz. Kongre yapıp görevi devir ediyorum desek dahi kongre yapmakta Ekim sonuna kadar yasak. Ereğli Belediyespor’umuz için herşeyin hayırlısı olsun.”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx