Genel Gündem Tüm Manşetler

BALIK YERİNE FÜZE YAKALADILAR

Kdz.Ereğli açıklarında balıkçıların ağına patlamamış füze olduğu tahmin edilen mühimmat takıldı.   Samsun’dan Ereğli açıklarına mezgit avı için gelen Rıfat Reis balıkçı teknesinin ağına patlamadığı iddia edilen füzeye benzer bir..

BALIK YERİNE FÜZE YAKALADILAR
aglara-fuze-takildi

Kdz.Ereğli açıklarında balıkçıların ağına patlamamış füze olduğu tahmin edilen mühimmat takıldı.

 

Samsun’dan Ereğli açıklarına mezgit avı için gelen Rıfat Reis balıkçı teknesinin ağına patlamadığı iddia edilen füzeye benzer bir cisim takıldı.

Tekne kaptanı Kamil Tığ yaptığı açıklamasında, Samsun’dan gelerek Ereğli açıklarında mezgit avladıklarını belirterek, “Ereğli açığı bababaşı mevkisinin 6.5 mil açığında ağımıza bir cisim takıldığını gördük, korktuk, patlayıcı bir madde olduğunu hissettik” dedi.

Sahil Güvenlik Komutanlığına haber verdiklerini ve komutanlıktan bir ekip göndererek inceleme yaptıklarını belirten Tığ, “Aradıktan sonra kısa sürede buraya geldiler ve ağlarımızı keserek çıkarttığımız mühimmatta inceleme yaptılar, bizlere de bunun uçaktan veya helikopterden düşmüş olabileceğini patlamadığını da belirterek teslim aldılar, biz de teslim ettik. Balıkçı ağına patlamamış füze takıldı diyebiliriz” ifadelerine yer verdi.

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, yaptığı açıklamasında balıkçıların ağlarına mühimmat takıldığı yönünde ihbar gelmesinin ardından Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekiplerin kısa sürede olay yerine giderek inceleme yaptığını ve söz konusu mühimmatı teslim aldığını belirterek, “Uçak veya helikopterden düştüğü tahmin ediliyor, ön inceleme yapıldı ama detaylı bilgilerin çıkarılabilmesi için İstanbul’a gönderilecek” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL