Genel Gündem Tüm Manşetler

BAKIM VE ONARIMA BAŞLANIYOR

54 Yaşlının kaldığı ve deprem nedeniyle oturulamaz raporu verilen İzmirlioğlu Huzurevi Binası’nın güçlendirilme ihalesi gerçekleştirildi. Kaymakam İbrahim Çay, açık ve şeffaf olan ihalenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Bolu’da 24 Kasım..

BAKIM VE ONARIMA BAŞLANIYOR
huzurevi-bosaltildi-bina-guclendirilecek

54 Yaşlının kaldığı ve deprem nedeniyle oturulamaz raporu verilen İzmirlioğlu Huzurevi Binası’nın güçlendirilme ihalesi gerçekleştirildi. Kaymakam İbrahim Çay, açık ve şeffaf olan ihalenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bolu’da 24 Kasım 2013 günü saat 22.49’da yaşanan 4,8 şiddetindeki depremin ardından Zonguldak Valiliği tarafından yaptırılan incelemeler sonucu oturulamaz raporu verilen İzmirlioğlu Huzurevi’nin güçlendirilmesi için ihaleye çıkıldı.

 

İHALE SÜRECİ BİTTİ

Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ihaleye 6 firma katıldı. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, 54 kişinin kaldığı İzmirlioğlu Huzurevi Binası’nın güçlendirilmesi için ihale sürecinin tamamlandığını  söyledi.

 

6 FİRMA KATILDI

Gazetecilere ihalenin ardından açıklamada bulunan Kaymakam İbrahim Çay, şunları söyledi: “Depremin ardından oturulamaz raporu verilen İzmirlioğlu Huzurevi Binası’nın güçlendirilmesine yönelik ihale süreci başladı, ihaleye çıktık toplam 6 firmanın katıldığı açık ihale sonucu 357 bin 269 TL ile Yoncalı Tekstil İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi aldı. 180 Gün işin süresi ama biz bu süreden de önce bu çalışmaların tamamlanmasını istiyoruz.

 

HUZUREVİ BOŞALTILDI

54 Yaşlımızın bulunduğu huzurevinde boşaltma işlemleri tamamlandı, 31 yaşlımız Devrek’te bulunan huzurevine yerleştirildi, 23 yaşlımızı ise ailelerine teslimleri gerçekleştirildi bunlar arasında 3 tanesi yatalak hasta idi. Bu yaşlılarımızı da ambulanslarla huzurevinden alınıp teslimleri gerçekleştirilmiştir”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL