Eğitim Genel Gündem Tüm Manşetler

ARTIK O ÇİLEYİ ÇEKMEYECEKLER

Kaymakam İbrahim Çay, Milletvekili Ercan Candan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz’ın çabaları ile orta ve ağır düzeyde engelli, otistik öğrenciler, Zonguldak il merkezine giderek eğitim öğrenim görme zahmetinden..

ARTIK O ÇİLEYİ ÇEKMEYECEKLER
o-cileden-kurtuldular

Kaymakam İbrahim Çay, Milletvekili Ercan Candan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz’ın çabaları ile orta ve ağır düzeyde engelli, otistik öğrenciler, Zonguldak il merkezine giderek eğitim öğrenim görme zahmetinden kurtuldu. Gülüç Mehmet Akif Ersoy ortaokulu binasının 2 katında öğrenciler hem eğitim ve öğrenim görecek hem de belirli iş kollarında yetenek sahibi olma şansı yakalayacak.

 

 

Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’a ilçede yapımı devam eden eğitim çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgi sundu. Korkmaz, “Gülüç’teki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu binasının 1. Katı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, 2. Katı Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi olarak planlanmış olup, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün onayıyla ‘Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ ile ‘Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ açılmıştır” sözleriyle başladığı açıklamasına şöyle devam etti:

 

“100 ENGELLİYE 3. KADEME

EĞİTİMLERİ VERİLECEK”

“1.Katta açılan Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde, orta ve ağır düzeyde zihinsel engelli olan öğrencilerimiz ile otistik öğrencilerimize kendilerine uygun programlar çerçevesinde belirlenen iş kollarında çeşitli yetenekler sağlamak amacıyla 6 derslik ve 3 iş laboratuarı, 2.Katta açılan Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde ise Hafif düzeyde zihinsel engelli olan öğrencilerimize yine kendilerine uygun programlar çerçevesinde belirlenen iş kollarında çeşitli yetenekler ve mesleki yeterlilikler sağlamak amacıyla 6 derslik ve 3 iş laboratuarı bulunmaktadır. Okullarımıza engelli rampası yapılması, merdivenlerin düzenlenmesi gibi fiziksel eksikliklerinin tamamlanmasından sonra öğrenci yerleştirilmesi yapılacak olup, sınıf mevcudu en fazla 8 öğrenci olacak şekilde 15-23 yaş arası 100 engelli öğrencimize 3. kademe eğitimleri verilecektir. Orta ve ağır düzeyde engelli öğrencilerimiz ile otistik öğrencilerimiz, Zonguldak il merkezine eğitim amaçlı gitmekte iken günlük yol zahmetinden kurtaran ve öğrencilerimizin belirli iş kollarında yetenek sahibi olmalarına katkı sağlayan İlçe Kaymakamımız İbrahim Çay, Zonguldak Milletvekilimiz Prof.Dr.Ercan Candan, İl Müdürümüz Turgut Özbek ve emeği geçen herkese teşekkür ederim”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL