Genel Gündem Tüm Manşetler

ARSA BENİM DEDİ YOLU KAPATTI

Kdz.Ereğli Süleymanlar Mahallesi Nihat Duran Caddesi’nde M.C.D., isimli vatandaş arsasının yol içinde kaldığı belirterek yol güzergahının 200 metrelik bölümüne set çekerek yolu trafiğe kapattı.   Yol güzergahını trafiğe kapatma çalışması..

ARSA BENİM DEDİ YOLU KAPATTI
arsanin-sahibiyim-dedi-yolu-trafige-kapatti

Kdz.Ereğli Süleymanlar Mahallesi Nihat Duran Caddesi’nde M.C.D., isimli vatandaş arsasının yol içinde kaldığı belirterek yol güzergahının 200 metrelik bölümüne set çekerek yolu trafiğe kapattı.

 

Yol güzergahını trafiğe kapatma çalışması yapıldığını gören vatandaşlar ise karara tepki gösterdiler. İşçiler telefonla avukatı arayarak vatandaşların yol güzergahını kapatmalarına engel olduğunu belirtince olay yerine polis çağırıldı. Polisler vatandaşın yerinin mahkeme kararı ile belirlendiğini ve mahkemenin kararını uygulayacaklarını söylemesinin ardından ekipler kısa sürede çalışmalarını tamamlayarak alanı trafiğe kapattı.

 

Cevat Gür isimli vatandaş, yol güzergahının kimseye haber verilmeden kapatılmasına tepki gösterdi, “Hastası olan evinde işyerinde yangın çıkan vatandaş peki ne yapacak?” dedi.

 

Ereğli Belediyesi Zabıta ekipleri ise gazetecilere yaptıkları açıklamada, 2012 yılında mahkeme göre yol güzergahının bir bölümünün M.C.D.’e ait olduğuna yönelik karar verdi. Dip, 2 yıl sonra yolun bir bölümünün sahibini olduğunu belirterek trafiğe ulaşımı kapattı.

 

Öte yandan arsa sahibi ve avukat herhangi bir açıklamada bulunmayacaklarını söylediler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL