Genel Tüm Manşetler

AMACIMIZ MAĞDURİYET GİDERMEK

SYDV Mütevelli Heyetinin seçimle gelen üyeleri belirlendi. Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, “Devletimiz sosyal devlet olması amacıyla son dönemlerde ciddi destekler sağlamaktadır. Amacımız vatandaşlarımızın sıkıntılarına sorunlarına sağlıklı bir şekilde çözüm bulmaktır”..

AMACIMIZ MAĞDURİYET GİDERMEK

7691_yardimlar-saglikli-ulastiriliyor

SYDV Mütevelli Heyetinin seçimle gelen üyeleri belirlendi. Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, “Devletimiz sosyal devlet olması amacıyla son dönemlerde ciddi destekler sağlamaktadır. Amacımız vatandaşlarımızın sıkıntılarına sorunlarına sağlıklı bir şekilde çözüm bulmaktır” dedi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Ereğli İlçe Müdürlüğü Mütevelli Heyetine seçimle gelen, 2012-2013 döneminde görev yapan heyet üyelerine Kaymakam İbrahim Çay tarafından teşekkür plaketi verildi.
 
Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Vakıf Mütevelli Heyeti toplantısı öncesi Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Ereğli Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdöven’e Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay tarafından plaket verildi.
 
Kaymakam İbrahim Çay, Mütevelli Heyetinde Demirdöven’in yanı sıra toplantıya katılamayan Yazıcılar Köyü Muhtarı Muhterem Ersoy’un görev aldığını hatırlatarak, “Bu göreve Ereğli Cumhuriyet Kadınları Derneği Şube Başkanı Öznur Özkök ile Çamlıbel Muhtarı Sabri Baysal seçilmiştir” dedi.
 
SYDV Mütevelli Heyetinde İl Genel Meclisi tarafından seçilen 2 hayır sever vatandaş, sivil toplum kuruluşları arasından seçilen bir sivil toplum kuruluşu temsilcisi, köy ile mahalle muhtarlarından ayrı ayrı seçilmiş muhtarlar ve atama ile gelmiş daire müdürleri tarafından oluşturulan Mütevelli Heyeti’nin geçtiğimiz yıl yoğun bir çalışma programı ortaya koyduğunu açıklayan Kaymakam Çay konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Mütevelli heyeti her sene değişmektedir. Bu sene her sene olduğu gibi görev almış arkadaşlarımıza yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür anlamında plaket veriyoruz. Arkadaşlarımız büyük özveri ile çalışıyor. Büyük bir zamanlarını bu vakfın kömür dağıtımında, sosyal incelemelerinde ve toplantılarında harcıyor. Muhtaç ve sıkıntısı olan vatandaşlarımıza kısa sürede sorunlarını çözüme kavuşturmak önemlidir. Amacımız bizlere gönderilen paraların sağlıklı bir şekilde ihtiyaç sahibine ulaştırılmasıdır. Devletimiz Sosyal devlet olması amacıyla son dönemlerde ciddi destekler sağlamaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından önemli çalışmalar yapılmaktadır”
  
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti. 
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL